Kabel od słuchawek się skręca

Cześć parę dni temu kupiłem słuchawki Corsair void pro rgb, no i zauważyłem że godzinę pogram i się kabel skręca, jak próbuje go odkręcić to ponownie się skręca bardzo denerwująca rzecz, cały czas muszę odpinać słuchawki od komputera i kabel muszę prostować.

Ja posiadam słuchawki JVC też kabelki się kręcą jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza.

Kup słuchawki z płaskim kablem.

Dopiero te słuchawki kupiłem i nie mam zamiaru zmieniać, nie ma jakiegoś sposobu?

Zmienić fotel obrotowy na krzesło :wink:

Najlepsze rozwiązanie to kupić bezprzewodowe.

Zrób na drutach mikro sweter dla kabla?

Możemy odstawić żarty na bok?

To z tym kablem jest naprawdę dokuczliwe, a ja szukam rozwiązania na to.

Jak masz jakieś zużyte słomki plastikowe, to zamiast nimi truć żółwie :turtle:, to może spróbuj nałożyć je na kabel i ścieśnić (może trzeba słomkę przeciąć i skleić taśmą) kabel będzie sztywniejszy i może mniej skłonny do skręcania (wadą będzie elegancja i może trochę że to jednak mniej ekologiczne niż utylizacja słomki tak by nie trafiła do oceanu).

Niestety słomki posiadam tylko metalowe, właśnie przez trucie nimi żółwiki.

To nie był żart, tylko sugestia, że kabel się odkształca i skręca kiedy jest zwinięty wokół własnej osi. Dzieje się to najczęściej podczas częstego ściągania i zakładania słuchawek, (albo kręcenia się z nimi na fotelu :smiley: ). Mniej podatne na ten efekt są grubsze, cięższe przewody, ale też wszystko do pewnego stopnia skręcenia, a po jego przekroczeniu powstaje pętelka w najniższym punkcie :wink:
Pozostaje wtedy tylko pozwolić się swobodnie rozprężyć/odkręcić kablowi, albo wyrobić nawyk odkładania słuchawek na biurko tak (i podnoszenia), aby kabel się nie skręcał.

1 polubienie

Czyli co proponujesz żebym zrobił. na pewno to nie przez fotel, nie kręcę się nim.

Może wysoko wieszać by kabel się nie rozluźniał?

Niewiele z tym zrobisz. Następnym razem bierz słuchawki z kablem w oplocie (najlepiej odpinanym).