Kabel od WLAN

(system) #1

Witam !

Mam pewien mały problemik a mianowicie stary komputer ktorego urzywałem nigdyś i teraz jest podłączony do internetu radjowego. Posiada on specjalną kartę sieciową do której dochodzi kabelek od anteny radjowej. Kabelek ten wkręca sie do sieciówki.

Jaki mam problem ?

Kupiłem jakiś czas temu komputer klasy Notebook. Niestety nie jest on wyposarzony w taka karte sieciową dzieki ktorej moglbym wkręcic kabel od radjowki do mojego notebooka.

Czy istnieje jakaś przejściówka do kabla od radjowki do np. wejścia LAN ? Moj laptop to TOSHIBA A200 14D .

(Djkilof) #2

Nie istnieje, bynajmniej nie słyszałem o takiej :wink: Laptop ma wbudowaną kartę i antenę w obudowe. Będziesz musiał pomyśleć nad zakupem zewnętrznej karty WLAN na USB.

(Jaroslaw Nijakowski) #3

Przejściówki nie ma ale możesz ten problem rozwinąć poprzez router który będzie miał takie wejście jak twoja kart sieciowa w komputerze stacjonarnym (Złącze SMA). I potem możesz albo podłączyć internet zwykłym kablem sieciowym prostym albo pomyśleć nad WiFi (tutaj będzie musiał być router który obsługuje WiFi)

(Mrooveq) #4

przejściówka oczywiście istnieje.

większość wbudowanych kart sieciowych na miniPCI ma podłączone anteny laptopa poprzez złącze uF (mikro-F), wystarczy więc otworzyć obudowę, odpiąć obie anteny i podpiąć przełączkę.

mankamentem jest ewentualny problem z zamknięciem obudowy i plątającym się kabelkiem.

(system) #5

bardziej interesowała by mnie raczej karta WLAN pod USB bo przecież nikt nie chce wystającego kabelka z laptopa , sam nie otworze obudowy bo oczywiście strace gwarancje a w sklepie to spiep**** jak zwykle.

(Mrooveq) #6

ja używałem kiedyś tego planeta, ale nie wiem czy go jeszcze gdzieś sprzedają.

ale są inne karty, wystarczy poszukać po sklepach, np na usb, na pcmcia

(Greenpigmej) #7

Jest taka przejściówka. Nazywa się Access Point. Kabel od anteny do AP, a AP po kablu do zwykłej sieciówki w kompie.