Kabel od WLAN

Witam !

Mam pewien mały problemik a mianowicie stary komputer ktorego urzywałem nigdyś i teraz jest podłączony do internetu radjowego. Posiada on specjalną kartę sieciową do której dochodzi kabelek od anteny radjowej. Kabelek ten wkręca sie do sieciówki.

Jaki mam problem ?

Kupiłem jakiś czas temu komputer klasy Notebook. Niestety nie jest on wyposarzony w taka karte sieciową dzieki ktorej moglbym wkręcic kabel od radjowki do mojego notebooka.

Czy istnieje jakaś przejściówka do kabla od radjowki do np. wejścia LAN ? Moj laptop to TOSHIBA A200 14D .

Nie istnieje, bynajmniej nie słyszałem o takiej :wink: Laptop ma wbudowaną kartę i antenę w obudowe. Będziesz musiał pomyśleć nad zakupem zewnętrznej karty WLAN na USB.

Przejściówki nie ma ale możesz ten problem rozwinąć poprzez router który będzie miał takie wejście jak twoja kart sieciowa w komputerze stacjonarnym (Złącze SMA). I potem możesz albo podłączyć internet zwykłym kablem sieciowym prostym albo pomyśleć nad WiFi (tutaj będzie musiał być router który obsługuje WiFi)

przejściówka oczywiście istnieje.

większość wbudowanych kart sieciowych na miniPCI ma podłączone anteny laptopa poprzez złącze uF (mikro-F), wystarczy więc otworzyć obudowę, odpiąć obie anteny i podpiąć przełączkę.

mankamentem jest ewentualny problem z zamknięciem obudowy i plątającym się kabelkiem.

bardziej interesowała by mnie raczej karta WLAN pod USB bo przecież nikt nie chce wystającego kabelka z laptopa , sam nie otworze obudowy bo oczywiście strace gwarancje a w sklepie to spiep**** jak zwykle.

ja używałem kiedyś tego planeta, ale nie wiem czy go jeszcze gdzieś sprzedają.

ale są inne karty, wystarczy poszukać po sklepach, np na usb, na pcmcia

Jest taka przejściówka. Nazywa się Access Point. Kabel od anteny do AP, a AP po kablu do zwykłej sieciówki w kompie.