Kabel pada jest strasznie gorący

Gramy sobie w Trackmanię z kolegą, ładuję się mapa, ścięło się na samym początku, komputer się zwiesił, nie mogłem nigdzie przejść, myszką się dało ruszać ale to wszystko, kolega mówi, że kabel ciepły, przegrzał się, pad się nie świeci, dotykam kabla przy samym padzie i od razu wzruszyłem ręką, taki kabel był gorący. Odłączyłem pada, zresetowałem komputer, podłączam pada, świeci się, czyli działa. Ale teraz pytanie jak i dlaczego ten pad się taki zrobił, czy nadal będzie się kabel tak nagrzewał i czy to możliwe by mógł pada normalnie teraz używać?

Podłącz odwrotnie pady i zobacz czy w dalszym ciągu się nagrzewa ten sam. Jeśli tak to możliwe jest zwarcie w samym padzie i stąd nadmiar ciepła, który może stopić izolację i takie tam straszne rzeczy się mogą porobić. Jeśli na gwarancji, to reklamować. Jeśli nie to do serwisu niech elektryk zbada sprawę, chyba że samemu masz doświadczenie w wykrywaniu usterek w elektronice.

Pad jest strasznie stary, ja grałem na klawiaturze, kolega na padzie, jest tylko jeden. Wydaje mi się, że ta izolacja mogła pójść. Podłączę go jeszcze raz, potrzymam w tamtym miejscu, jak się nagrzeje szybko to raczej będzie trzeba kupić drugi, nie wiem czy jest sens naprawiania go. No chyba, że to kwestia kilkunastu złotych.

Zależy czy trafisz na majsterkowicza czy serwisanta, ten pierwszy w ramach nauki na Twoim sprzęcie mógłby za piwo poszukać usterki. :slight_smile: A czy się to opłaca naprawiać? Pewnie nie. Ale sam z ciekawości bym rokręcił dziada, wziął miernik i pobadał gdzie może być kuku. Tylko uwaga na takie zabawy, pamiętaj, że taki prąd potrafi krzywdę zrobić. :wink:

Z drugiej strony możliwe, że końcówka kabla ma zwarcie, wystarczy obciąć, zarobić i pewnie zalutować. :slight_smile:

Poszukaj na youtube może znajdziesz howto jak rozbroić Twojego pada i co w nim gdzie jest. :slight_smile:

Kable się zerwały, jak nim poruszam to wszystko mruga tak jak bym włączał/wyłączał. Czyli kupuję nowego