Kabel połączeniowy z PC - Nokia 3510i

Witam. Ostatnio zainteresowałem się kupnem kabla do PC do Nokii 3510i. Słyszałem, że można takowy kupić oryginalny, a to kosztuje dużo. W związku z tym pytanie - ile? Czym się różnię “oryginalne” kable od takich, które znajdują się na różnych aukcjach.

Jako przykłąd podam http://allegro.pl/show_item.php?item=29290548 . Kabel kosztuje około 9zł, a to przecież są grosze…

Skąd pochodzą te kable sprzedawane na Allegro, czy są one “legalne”? Czy warto je kupować?

A oryginalne? Jaka cena, parametry?

Nikia 3510 posiada bardzo niewygodne podłączenie kabelka a w dodatku mało który kabel jest sprawny sam tego doświadczyłem, pierwszy kabel zakupiłem w sklepie plus gsm cena 69zł nie działał za drugi dałem 49zł u szpeca który sciąga simlocki nie działał trzeci kupiłem na targu u handlarza akcesoriami telefonicznymi dziłał pare minut i z koski na kablu poszły dymy narazie dałem sobie spokój z zakupem kolejnych kabli, wszyskie kable były na USB.

PS. doszłem do wniosku że taniej mnie wyjdzie sciągniecie melodyjki normalną procedurą,poprzez SMS-a.

A ten, który sprzedają na Allegro, jest na COM. To jak?

bo te kable to swego rodzaju “duplikaty” orginalnych, ktore posidaja jakies bajery typu napis Nokia etc.

boczi nie odpowiem Ci czy kabeleki podłanczane do portu COM działają bo nie sprawdzałem powiem tylko że transmisja danych do tel. kom. odbywa sie znacznie wolniej niz przez te na USB po drugie te na USB są sprzedawane z płytą na której znajduje sie sterownik i oprogramowanie i co ciekawe kabel który zakupiłem w autoryzowanym sklepie sieci Plus GSM zawirał płyte z programem +crack do tego programu.

Te kabelki na COM mają przepustowość około 5kb/s. Mój kumpel taki miał do Simensa SL45i

Ja zakupiłem kabelek do nokii 3510i podłączany do portu COM i chodzi bez problemów

No właśnie, chyba zamówię taki sobie, jak wrócę z wakacji… Pod koniec miesiąca. To sprzedaje jakaś firma, hurtowo.

To dużo czy mało? Wystarczy?

Jedna mp3 kopiuje się około 15 min

1MB kopiuje się 3 min 20 sek

Wg mnie bardzo mało

Jak na kabelek do telefonu :o :o

Nie przesadzajcie. Wystarczy. :smiley:

Wystarczy. N3510i chyba nie odtwarza mp3… :stuck_out_tongue:

Wystarczy, np. logosy, gry java b. mało zajmują!

Czyli kupować?

Według mnie Kupować. :smiley:

Dzięki za okazaną pomoc. :smiley:

Ja na twoim miejscu kupiłbym ten kabel. Kosztuje on przysłowiowe 2 duże piwa :wink: a jak będzie działał zaoszczędzisz nie mało np. 2 tapety pobrane przez sms kosztują tyle co kabel z przesyłką.

Dokładnie tak - a przeciętna gra java - 10.98 zł brutto… :expressionless: