Kabel RJ-45 na RJ-11 czy będzie działał

Szanowni koledzy i koleżanki,

W moim mieszkaniu na ścianie mam zamontowane gniazdko RJ-45, po którym mam dostarczany internet (z innego routera ADSL). Podpinam kabel sieciowy do komputera i wszystko fajnie działa. 

 

Chciałbym jednak w mieszkaniu mieć sieć Wi-Fi i w tym celu chciałbym wykorzystać router wi-fi Edimax ADSL (który kiedyś używałem do korzystania z Neti lub Orange).

 

mam więc kilka pytań:

  1. w jaki sposób podpiąć router Edimax z kablem sieciowym RJ-45? Czy w ogóle jest to możliwa sprawa do zrobienia? Czy ten router zadziała jako switch rozdzielający sygnał na kolejne RJ-45 w routerze i wi-fi?

 

lub inna kombinacja:

  1. w routerze Edimax sygnał wchodzi po RJ-11, a następnie jest rozdzielany na RJ-45 w routerze i wi-fi. Tak jak już wspominałem ze ściany mam jednak RJ-45. Czy ma sens wykonanie kabla sieciowego zarobionego z jednej strony jako RJ-45 a z drugiej RJ-11 (tak aby można byłoby się wpiąć do routera).

Czy będzie to działać? Jakie żyły w kablu sieciowym wykorzystać aby zrobić kabel RJ45 na RJ-11???

 

Proszę o wskazówki, może ktoś już to przerabiał.

Pozdrawiam

Szanowny kolego:)

 

1.Wpinasz kabelek RJ-45 w dowolne gniazdo LAN i skonfiguruj router jako AP a reszte gniazdek zadziała jako switch i będzie hulać.

Tu masz na przykładzie TP-LINKa

http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=417

 

2.RJ-11 to wtyk telefoniczny ,więc “wychodzi” z niego tylko sygnał telefonu i wchodzi gniazdem RJ-11 tzw.LINE więc ta metoda nie zadziała i nie podłączaj i nie kombinuj bo możesz spalić sobie router.