Kabel RJ11 jako RJ45

Witam mam takie pytanie a więc mam w nowym domu pociągnięte złe kable wszędzie są rj11 a planowałem zrobić tak żeby w każdym pokoju było gniazdko rj45 i tam tylko stawiam kompa, łącze gniazdko rj45 z kompem i mam neta. A tu **** wszędzie są kable rj11 więc moje pytanie jest następujące czy można ten kabel wykorzystać jako rj45? znaczy się założyć gniazdka w kazdym pokoju na rj45 i tam te kable jakoś wpiąć a na holu wszystkie kable z pokoji sie zbiegaja do jednej puszki i tam by stał router tylko musiał bym tam końcówki rj45 pozarabiać. Nie wiem czy gadam głupoty ale na moje rozumowanie jak rj45 wykorzystuje 4 żyły i rj11 też ma 4 żyły to powinno być ok. a jeszcze jedno pytanie czy kable rj45 różnią się czymś od rj11? czy tylko kolorem?

Ostrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum, kolejne takie kwiatki skończą się wręczeniem ostrzeżenia.

Nie ,

chociaż powiem ci, że pytanie jest ciekawe. Pewnie da się to zrobić, ale taniej będzie kupić router wifi.

kabel to kabel, możesz mieć zakłócenia w lan co najwyżej

Dobrze myślisz, ale ten kabel może mieć tylko 2 żyły, więc pierw sprawdź a potem się baw w ucinanie końcówek :slight_smile:

zamiast skrętki komputerowej, położyli ci płaski kabel telefoniczny, bo pewnie chciałeś mieć

taniej, jeżeli kable są w rurce to można je wymienić inaczej lipa…

nie da rady, bo rj11 w najlepszym wypadku to 4 żyły (a często tylko 2), a do rj45 potrzebujesz 8 (4 pary)

niekoniecznie, dla pojedynczego komputera wystarczy cztery, pozostałe są niewykorzystywane…

tylko jaka paranoja, kładł nowe kable żeby było wygodnie, i położył lipne… :smiley:

Do 100 MB/s wystarczą 2 pary (4 żyły)

Przy dobrych wiatrach, na half-dupleksie i da się puścić na dwóch żyłach, ale to już durnowata konfiguracja :>

Inception.jpg

Dodane 23.07.2013 (Wt) 18:35

Na małych odcinkach tak, na dłuższych ‘nieużywane’ żyły pełnią bardzo ważną rolę, nazwa “skrętka” z czegoś się bierze i rodzaj tych skręceń też nie jest przypadkowy.

biorę pod uwagę zastosowanie domowe, nie przemysłowe…

Przy większych mieszkaniach / domach również masz zastosowania domowe.

Witam,

jeśli kable maja 4 żyły to powinno działać ale na odległość nie większą niż 10m.

Pozdrawiam

Często dodatkowe żyły są wykorzystywane przez routery.

Tak mój rj11 ma 4 żyły, odległość - na środku jest hol a wokół niego pokoje także jeśli granica to 10m to styknie. Router wifi? mam taki ale karty sieciowej w kompie nie mam więc chyba się nie da pociągnąć neta przez wifi do kompa… chyba że się myle.

  1. Nie ja kładłem kable lecz elektryk

  2. Nie chciałem mieć taniej, powiedziałem mu żeby zrobił nowocześnie, wygodnie żeby miało to różne zastosowanie … polozyl wszędzie telefoniczny… Jakbym był wtedy w domu a nie wszkole to bym dopilnował…

a i w rurce nie są chyba… raczej nie - dlatego właśnie coś kombinuje żeby zrobić z tego rj45

Dobra także zabieram się za robote na początek wezme jakiś kawałek tak z 2-3metry rj11 zrobie z niego rj45 zeby w ogole zobaczyc czy dziala. tzn. doczepie końcówki rj45 do rj11 … lol.

Dziękuje za odpowiedzi i rady pozdrawiam.

A więc kombinuj, i daj znać jaki efekt…

Karti WIFI do PC są w miarę tanie

U mnie takie coś działa,tak jak napisał Harnas94 tylko 100 MB/s pomimo switch-a “giga” i takiej samej karty w kompie - długość ok 15 m.

I dodam tylko że sam sobie zrobiłem taką “przypał” przez pomyłkę :?

Ale on ma już kable w ścianach i warto sprawdzić czy zadziała. Po co kupować urządzenia, które mogą okazać się zbędne?