Kabel SATA 2 a kabel SATA 3 a problem z kontrolerem

Kabel SATA 2 a kabel SATA 3

Np. ten jest SATA3

http://www.morele.net/akasa-kabel-sata- … bk-552170/

Czyli faktycznie mogą nie być kompatybilne np. z dyskiem SATA 2 i odrwrotnie?

W dzienniku zdarzeń otrzymują czasami komunikat, że sterownik wykrył błąd kontrolera. Zmeiniałem już taśmy na nowe ale problem nadal występuje.

Jkaie kupić dobre taśmy , mam wszystkie dyski SATA 3 oprócz jednego dysku, który jest SATA 2.

Czyli potrzebuje kabel SATA 2 i dwa kable SATA 3 (najlepiej odporne na zginanie), np. przy końcówkach potrafią się czasem wygniąc, że może powodowac “mikropęknięcia” i problemy.

różnica pomiędzy sata2 a sata3 faktycznie są , testy…

kable są takie same 7F/7F

Ale sposób wykonania może być inny!

Nie będę pisac o co chodzi, sam powinieneś wiedzieć…

jakość kabla pewnie ma takie samo znaczenie jak przy USB… Długość kabla ma znaczenie. Droższe powinno oznaczać lepsze, ale nie zawsze tak jest :slight_smile: Produkują w ogóle kable sata z pozłacanymi stykami? :smiley:

A oglądałeś chociaż test z Youtube, który podałem 1 poście… róznica jest taka, że niektóre kable mogą nawet o 50% obniżyc wydajność dysku…

pomiędzy kabalami SATA 1 a SATA 2 nie ma praktycznie żadnej różnicy ale z SATA 3 jest różnica

nie oglądałem :stuck_out_tongue: nie mam internetu na youtube… Co ma taki szybki kabel czego nie ma zwykły? Opór mniejszy? żyły grubsze? inny splot? Wo jest w ogóle miedź czy aluminium?

kabel przy zasilaczu aluminiowy koncentryczny w środku +, gruby ekran i dookoła masa. Do tego, żeby przedłużyć przewód ktoś przylutował miedziany, równie gruby kabel od głośników gdzie żyły są jedna obok drugiej. Amperaż spada wtedy drastycznie… da się w tym dostrzec jakąś analogię?