Kabel sieciowy a switch > gniazdo nadtynkowe

Witam mam taki problem z połączeniem kabel rj45 ze switcha do gniazda nadtynkowe i z gniazda do komputera.

Sam zaciskałem kable więc jest opcja, że mogłem coś zrobić źle…

Dokładniej dzieje się następujące rzecz po podpięciu kabla z gniazda nadtynkowe do PC dopóki nie próbuję załadować żadnej strony niby jest ok ping do routera leci ale jak tylko odpalę jakąś stronkę nagle “kabel sieciowy jest odłączony” chwila moment znów będzie połączenie i znów “kabel sieciowy jest odłączony”. Nie wiem w czym problem. gdzieś się pomyliłem i źle zacisnąłem kable, czy może w tym gnieździe nadtynkowym coś namieszałem… nie wiem gdzie sprawdzać najpierw i szukać błędu.

Zaciskałem sposobem

1 bialo-pom

2 pomaranczowy

3 bialozielony

4 niebieski

5 bialoniebieski

6 zielony

7 bialobrazowy

8 brazowy

Wszystko jedno byle by z obu stron było tak samo :slight_smile:

Ew jeśli łączysz dwa switche powinieneś zrobić cross’a :slight_smile:

Zainteresuj się testerem do kabli.

edit / cross działa zawsze, ale prosty może działać (wszystko zależy od konkretnego switcha)

hmm corss na switchach ? mam, wcześniej w sieci połączone dwa switche i kabel jest prosty, no chyba ze pomiedzy switch >gniazdo nadtynkowe potrzeba cross. ogólnie w gnieździe tym są dziwne oznaczenia jak połączać, wieć podłączyłem po swojemu być może źle… jutro będę testował i sprawdzał, połączenia z obydwu stron. yeah musze zaopatrzyć się w tester.

Nie trzeba crossa między gniazdem a routerem / switchem. Sprawdź czy prawidłowo podłączyłeś piny (od odpowiedniej strony), zdaje mi się że w wypadku złego połączenia powinien być całkowity brak połączenia (ew brak pingu etc). Masz przydzielone ip itd ?

piny.jpg

niby dhcp przydzielił adres sam.

wcześniej przydzielałem adres ja z tej samej puli i była sytuacja ze wysyłałem pakiety ale nie odbierałem.

hmm teraz nie mam dostępu do biura w którym zakładałem to gniazdo, jutro sprawdzę jak tam wygląda sprawa. Dla testu zacisnę jutro w tym biurze z gniazdem kabel omijając to gniazdo i zobaczymy jaka reakcje będzie w tedy,

tak podłączyłem w gnieździe.

lxkta30z567a_t.jpg

Teraz moja teoria (nigdy nie zakładałem takich wtyczek, więc lepiej niech się ktoś inny wypowie)

Podłączasz wg cyferek, a nie kolejnością. Przewód 1 na obrazku podanym przeze mnie jest przewodem przy cyferce 1 na twoim obrazku :slight_smile:

Masz w wtyczce wg standardu (wg twojego opisu), więc kolorami też możesz śmiało podłączyć :slight_smile:

ps zostawiając nieobcięte końcówki powodujesz zakłócenia :slight_smile:

Chłopie to jest źle podłączone…

od góry

braz

biało braz

bialo nieb

niebi

zielony

bialo ziel

pomarncz

bialo pomara

Łączysz w ’ B ’

wg. tego

http://swiatlan.pl/poradniki/zaciskanie … -rj45.html

B jest tak jak zrobiłem…

Ale to jest zaciskanie wtyczek, ty robiłeś gniazdko :slight_smile:

Łączysz wg opisu na gnieździe… widać błąd w połączeniu jak byk…

to prawda, masz racje, patrząc na kolumnę B w gnieździe to wygląda to tak jak mówisz, mój błąd. Jutro rano zamienię, zdam relacje czy pomogło.

i po grzyba kupiłeś po dwójne gniazdo…

it’s a live !

działa.

miałeś racje najwidoczniej w gnieździe podłączenie Kabla jest wg. schematu a nie wg. ułożenia kabli we wtyczce typu B.

w gnieździe masz podział na A i B… a cyferki masz wszędzie jednakowe… :smiley: