"Kabel Sieciowy jest odłączony" - a niestety jest podłączony

Witam.

Kilka dni temu po włączeniu komputera (win XP) wyskoczyło okienko “Kabel Sieciowy jest odłączony”, a podłączony był.

Z tego co wyczytałem na innych forach to mogła być to karta sieciowa, więc wchodzę do menadżera urządzeń i karta sieciowa

wykryta jest i działa poprawnie, restartuje kartę i dalej “kabel sieciowy…” więc sprawdzam czy to nie kabel popsuty jest podłączam kabel do laptopa i net jest. Próbowałem również bez firewalla spróbować się połączyć a chmurka informująca o braku kabla sieciowego pojawia się dalej. Restartowałem również router do którego ów kabel jest podłączony i dalej nic.

Proszę o pomoc :frowning:

Sprawdź połączenie oraz czy gniazdo od karty sieciowej w komputerze działa poprawnie.

Zarobić drugi raz końcówkę.

“sprawdź połączenie oraz czy gniazdo od karty sieciowej w komputerze działa poprawnie.”

jak sprawdzić?

Jeśli chodzi o to to dioda od karty się nie świeci, a popsuć się wejście za bardzo nie miało jak :expressionless:

To raczej kabel :slight_smile:

Kłopot zakończony, wystarczyło odłączyć komputer od zasilania zrestartowac router i od nowa sterowniki zainstalować :D. Thx za chęć pomocy :slight_smile: