Kabel sieciowy jest odłączony - po reinstalacji

Byłem u rodzinki sformatować i przeinstalować system (vista->xp). Wszystko cacy tylko mam problem z ponowną konfiguracją internetu (a mają z multimedii). W menadżerze urządzeń brakowało sterowników (jak to po formacie) do Kontroler ethernet więc zainstalowałem je z dołączonej cd ze sterami do płyty głównej i teraz normalnie wykrywa kartę sieciową, sterowniki są itp- więc działa. Tylko wywala komunikat, że Kabel sieciowy jest odłączony i kompletnie nie mam pojęcia czemu i co zrobić żeby to naprawić. Co lepsze na modemie wszystkie diodki palą się normalnie tak jak powinny:

Wie ktoś o co chodzi?

Modem resetowany? Dioda na karcie sieciowej sygnalizuje podłączenie przewodu? W ostateczności możesz spróbować podłączyć modem do komputera poprzez USB.

Modem resetowałem i nic. I jest on połączony przez kabel usb. Tutaj chyba chodzi o to, że karta nie widzi właśnie tego kabla dlatego wyskakuję komunikat, że kabel sieciowy jest odłączony. I nie wiem, to kwestia sterowników? Instalowałem jakieś ale wywala błąd z kodem o numerze 10.

p7ti.jpg

nou1.jpg