Kabel sieciowy jest odłączony- podłączenie TP- Link TD-W9870

Witam. Kupiłem nowy router TP- Link TD-W8970, ponieważ podpisałem umowę na Neostradę 20mb. Dzisiaj postanowiłem go podłączyć. Odłączyłem Liveboxa i podłączyłem wspomniany już wcześniej router. Po podłączeniu go według instrukcji, na pasku zadań wyskakuje komunikat “kabel sieciowy jest odłączony.” Komunikat mruga cały czas. Myślałem, że jest to wina kabla/wejścia w komputerze, lecz po ponownym podłączeniu Liveboxa na tym samym kablu wszystko działa. Jest to wina wejścia w routerze? Sprawdzałem wszystkie cztery i nic nie pomogło.

Faktycznie jeżeli piszę, że kabel odłączony to ja bym obstawiał uszkodzony router, ponieważ nawet jeżeli internet by nie działał to połączenie z siecią być powinno.

Używałeś kabla dołączonego do routera? Spróbuj zresetować router do ustawień fabrycznych, może ktoś w sklepie go konfigurował. Spróbuj sprawdzić na innym komputerze, np. u znajomego, jeśli masz taką możliwość. Jeśli nadal nie będzie działał, odnieś router do reklamacji, prawdopodobnie może być uszkodzony.

Używałem kabla od Liveboxa i tego dołączonego do routera. Skorzystałem z twojej rady i podłączyłem router do laptopa. Instalacja przebiegła pomyślnie ale mam problem, aby go skonfigurować. Co może być przyczyną mojego problemu w komputerze, jeżeli Livebox na tym samym kablu i wejściu Ethernet działa prawidłowo, a TP- Link, nie? Oraz posiada ktoś przydatne informacje, jak skonfigurować ten router?

Czyli na laptopie działa wszystko prawidłowo, a na komputerze nie? W komputerze stacjonarnym masz jedną czy dwie karty sieciowe?

podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

Mam tylko jedną kartę sieciową.

Na laptopie wszystko działa bez problemu?

Instalacja przebiegła pomyślnie. Ponoć wszystko grało, połączenie do internetu było, jednak nie dało się przeglądać stron. Myślę, iż trzeba go dobrze skonfigurować.

Dodane 07.07.2013 (N) 12:20

Router jest dobrze skonfigurowany. Laptop wykrywa połączenie kablem Ethernet. Świeci się dioda. A gdy podłącze router do komputera, tym samym kablem, podpinając w te same wejścia pojawia się komunikat “kabel sieciowy jest odłączony.” Livebox jednak działa znakomicie. W czym może być problem? Jeżeli wejście w komputerze jest uszkodzone, to jakim prawem Livebox działa znakomicie? Może to wina systemu?