Kabel sieciowy jest odłączony- podłączenie TP- Link TD-W9870

(Kielbas99) #1

Witam. Kupiłem nowy router TP- Link TD-W8970, ponieważ podpisałem umowę na Neostradę 20mb. Dzisiaj postanowiłem go podłączyć. Odłączyłem Liveboxa i podłączyłem wspomniany już wcześniej router. Po podłączeniu go według instrukcji, na pasku zadań wyskakuje komunikat "kabel sieciowy jest odłączony." Komunikat mruga cały czas. Myślałem, że jest to wina kabla/wejścia w komputerze, lecz po ponownym podłączeniu Liveboxa na tym samym kablu wszystko działa. Jest to wina wejścia w routerze? Sprawdzałem wszystkie cztery i nic nie pomogło.

(Xemidra) #2

Faktycznie jeżeli piszę, że kabel odłączony to ja bym obstawiał uszkodzony router, ponieważ nawet jeżeli internet by nie działał to połączenie z siecią być powinno.

(roobal) #3

Używałeś kabla dołączonego do routera? Spróbuj zresetować router do ustawień fabrycznych, może ktoś w sklepie go konfigurował. Spróbuj sprawdzić na innym komputerze, np. u znajomego, jeśli masz taką możliwość. Jeśli nadal nie będzie działał, odnieś router do reklamacji, prawdopodobnie może być uszkodzony.

(Kielbas99) #4

Używałem kabla od Liveboxa i tego dołączonego do routera. Skorzystałem z twojej rady i podłączyłem router do laptopa. Instalacja przebiegła pomyślnie ale mam problem, aby go skonfigurować. Co może być przyczyną mojego problemu w komputerze, jeżeli Livebox na tym samym kablu i wejściu Ethernet działa prawidłowo, a TP- Link, nie? Oraz posiada ktoś przydatne informacje, jak skonfigurować ten router?

(roobal) #5

Czyli na laptopie działa wszystko prawidłowo, a na komputerze nie? W komputerze stacjonarnym masz jedną czy dwie karty sieciowe?

podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

(Kielbas99) #6

Mam tylko jedną kartę sieciową.

(roobal) #7

Na laptopie wszystko działa bez problemu?

(Kielbas99) #8

Instalacja przebiegła pomyślnie. Ponoć wszystko grało, połączenie do internetu było, jednak nie dało się przeglądać stron. Myślę, iż trzeba go dobrze skonfigurować.

Dodane 07.07.2013 (N) 12:20

Router jest dobrze skonfigurowany. Laptop wykrywa połączenie kablem Ethernet. Świeci się dioda. A gdy podłącze router do komputera, tym samym kablem, podpinając w te same wejścia pojawia się komunikat “kabel sieciowy jest odłączony.” Livebox jednak działa znakomicie. W czym może być problem? Jeżeli wejście w komputerze jest uszkodzone, to jakim prawem Livebox działa znakomicie? Może to wina systemu?