"kabel sieciowy jest odłączony"

A nie jest… jest podłączony :confused:

Mam Neostradę, zamieniłem dzisiaj modem Sagema na Edimax’a AR-7084gA, w kompa włożyłem 3COM EtherLink PCI Combo NIC (3C900), podpiąłem wszystko i… Pokazuje ciągle że kabel odłączony :confused:

Sieciówka wykryta i zainstalowana (próbowałem drivery MS i firmowe)

Wszystko działa dobrze na modemie, lub na karcie Edimaksa podpinanej pod usb (wi-fi).

Ktoś wie o co chodzi z tym kablem?

Byłbym wdzięczny za pomoc…

a jakim kablem łączysz modem z kartą sieciową, skrosowanym czy zwykłym??

Eee… nie wiem jaki to jest, akurat na kablach się nie znam :confused:

W każdym razie był w pudełku z routerem, więc chyba powinien być dobry?

patrzysz na dwie końcówki, czy żyłki są na obu wtyczkach są w tej samej kolejności (poznajesz po kolorach) - wtedy masz kabel zwykły.

jeśli kabel był w pudełku razem z routerem, którego aktualnie używasz, to problem z niewłaściwym kablem nie wchodzi w grę raczej.

karta combo,czyli RJ-45 i BNC, max szybkość połączenia to 10Mbps, może masz w routerze ustawioną szybkość nie AUTO tylko na sztywno 100Mbps??

Pragnę dodać że wszystkie kontrolery ethernet produkowane ok 2000 roku wzwyż nie potrzebują krosów gdyż same rozpoznają typ połączenia i działają z każdym kablem.

nie bardzo wiem jak to sprawdzić… szukam w manualach edimaksa.

Jedno co widać głym okiem: router też nie widzi sieciówki (dioda LAN się nie pali, a powinna)

może karta jest uszkodzona?

całkiem możliwe, że przyczyna leży w uszkodzonej karcie.

A może kabel zasilający twój modem jest odłączony w urządzeniu usługodawcy?

jaki kabel od modemu? nie używam teraz modemu…

Spróbuj jeszcze we właściwościach karty sieciowej ustawień dotyczących dupleksu - ustawić pełny dupleks lub półdupleks 100 lub ostatecznie na 10 i napisz czy wtedy ci działa, a jak działa to napisz również na jakim ustawieniu. Czasami pomimo ustawienia trybu automatycznego nie potrafi rozpoznać.

Problem już rozwiązany :slight_smile: Powód był banalny… ale dzięki wszystkim za odpowiedzi.