Kabel sieciowy jest odłączony

Witam,

Mam pewien problem, a właściwie kolega. Ma laptopa ze 2 lata, internet działał bez problemu, aż do wczoraj, kiedy pokazał się komunikat “Kabel sieciowy jest odłączony” choć nie jest. Wziąłem własnego lapka i u niego wszstko mi śmiga, co lepsze jego laptop u mnie na neostradzie też śmiga. Końcówka kabla wymieniona, sterowniki w lapku zainstalowane na nowo, kombinacje z duplexem nic nie pomogły, format kompa też nie. Dodatkowe informacje: kolega ma xp, ja mam viste, ale moja stacjonarka u niego z xp też działa, dostawca jego internetu jest pewien, że to nie jego wina.

Bardzo proszę o pomoc.

czy nie wyłączył w ustawieniach karty sieciowej??? nieraz zdarzają się takie rzeczy :slight_smile:

Niech odinstaluje kartę sieciową z menadżera urządzeń i restart kompa - system sam ją wykryje na nowo i zainstaluje na świeżo

próbowałem odinstalować kartę sieciową i restart, ale bez skutku, u mnie na neostradzie działa, a u niego nie

A inne gniazda/porty działają ?

gniazdo ethernetowe ma w lapku jedne, więc nie wiem, ale pozostałe porty działają, ale tak jak już pisałem u mnie to gniazdo działa bez problemów

To może niech się ze swoim ISP skontaktuje? Może jego adres karty dostał ban czy coś?

sprawdź karte sieciową czy nie jest uszkodzona ja miałem w tym roku taki sam przypadek okazało się że piorun wtedy walnął blisko domu i spaliło mi karte siwciową w komputerze bo mam radiówke i antena z Routerem jest na dachu chociaż w tym czasie nie korzystałem z internetu ale widocznie Piorun poszedł po kablu i uszkodziło też pisało że kabel sieciowy jest odłączony kupiłem nową karte sieciową i internet działa .