"Kabel sieciowy jest odłączony"


(Amaijkd) #1

Witam :slight_smile:

Jak w temacie mam problem z kablem sieciowym a mianowicie historia problemu zaczyna się dawno temu gdy spaliła mi się karta sieciowa wtedy jednak przeszedłem na wifi i wszystko grało dopóki nie musiałem przeinstalować Windowsa (za długo by tłumaczyć dlaczego ) Mój komputer jest dość stary bo ma ok. 10 lat więc można by powiedzieć, że jest to wehikuł czasu ale lepszego nie potrzebuję ponieważ Word chodzi jak trzeba :stuck_out_tongue: Teraz śmigam na Home Edition i ogarnąłem sobie nową kartę sieciową lecz nic się nie zmieniło... Pokazuje się komunikat "kabel sieciowy jest odłączony" i mimo próśb i gróźb nic się nie dzieje. Wiem, że tak bez żadnych SS i dokładniejszych informacji nikt nie jest w stanie mi pomóc ale po prostu nie wiem jakie dokładnie informacje dodać. W tej dziedzinie jestem kompletnym laikiem więc proszę aby ktoś ogarnięty powiedział jakich screenów potrzebuje i jakich informacji mam udzielić aby uzyskać od Was pomoc :slight_smile:

Z góry dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:


(rgabrysiak) #2

Podstawowe pytanie, skoro zamontowałeś nową kartę sieciową w komputerze to czy jest ona włączona w BIOSie i czy zainstalowałeś do niej sterowniki?


(Amaijkd) #3

kompletnie nie mam pojęcia jak włączyć ją w BIOSie gdyż jak już wcześniej mówiłem nie mam bladego pojęcia o komputerach a co do sterowników to ściągłem je na lapka i za pomocą pendrive przeniosłem na kompa oraz zainstalowałem

EDIT@

http://i42.tinypic.com/2lt662r.jpg

http://i43.tinypic.com/2s6qxiv.jpg

Wrzucam dwa SS które mogą być przydatne :slight_smile:


(system) #4

Według obrazków, to masz tu dużo do zainstalowania, w tym komputerze! Mam na myśli sterowniki do tzw. chipsetu , karty graficznej , karty dźwiękowej i wreszcie karty sieciowej Ethernet , która - twierdzisz, że “spalona” - jest jednak, jakimś “cudem”, widziana przez system operacyjny.

Podaj firmę i model płyty głównej! Chociaż zdaje się, że będzie trudno, bo to jest bodaj jakiś firmowy składak z tzw. dedykowaną płytą główną. No, ale spróbuj znaleźć oznaczenia płyty głównej lub firmę i model komputera, jeśli to był “gotowiec”. Może coś się znajdzie w internecie do tego sprzętu.

Chyba, że chcesz sam to zrobić, to pobierz wymienione przeze mnie sterowniki ze strony firmowej komputera.

Ponadto, faktycznie wygląda na to, że Twoja karta sieciowa PCI nie jest podłączona (czy też prawidłowo podłączona) kablem LAN z modemem lub routerem! No i wreszcie zainstaluj do tego Windowsa XP tzw. Service Pack’i 2 i 3.


(Amaijkd) #5

Cóż… nie ma się co dziwić gdyż zrobiłem reinstalkę kompa więc żadne sterowniki nie są ściągnięte. Ale mam teraz troszkę inny problem a mianowicie podpiąłem kartę sieciową jeszcze raz i stało się coś ciekawego a mianowicie przestało mi czytać w menadżerze urządzeń karte sieciową po prostu znikła choć wcześniej była

screen: http://i42.tinypic.com/346m51g.jpg

połączenia sieciowe też znikły i teraz okienko jest puste

screen: http://i41.tinypic.com/2l9jcww.jpg

Co do informacji na temat płyty ściągłem Everest’a więc wrzucam wszystkie info na temat płyty jakie ów program pokazuje

screen: http://i44.tinypic.com/2jafcpk.jpg

No i screen z Everesta na temat sieci

screen: http://i40.tinypic.com/n5ik0.jpg

Btw byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi linki do wszystkich kodeków które potrzebuje ściągnąć albo przynajmniej info jakie te kodeki (dokładna nazwa)


(system) #6

Wobec tego z tej strony: http://pl.msi.com/product/mb/RS480M2.html#/?div=Driver&os=XP%2032 (wybierz tam system XP32!) pobierz sterowniki z pozycji 1, 2 i 3 ale… licząc od dołu( !!

W tej chwili nie wiem, co się stało z kartą sieciową, ale może “sama” się znajdzie :slight_smile: , lub będziesz musiał otworzyć pudło i przełożyć ją w inny, wolny slot PCI. Masz tam trzy możliwości.

Potem jeszcze podaj, jaką masz kartę graficzną w tym komputerze.


(Amaijkd) #7

a więc tak: gdy tylko pobrałem Chipset pojawiła się ikonka połączenia sieciowego (kabel sieciowy nadal odłączony )

screen: http://i41.tinypic.com/16llapz.jpg

Gdy pobrałem LAN nie znalazłem tam żadnej wartości do zainstalowania czy coś więc jedyne co zrobiłem to wszedłem w folder: Novell_ODI_v366 ->EXE-> RTSODI (aplikacja MS-DOS) i po włączeniu tej aplikacji pojawia się ta oto następująca informacja

screen: http://i44.tinypic.com/rhitzt.jpg

Następnie ten sam folder tylko RTSODI (internetowe ustawienia komunikacyjne) po czym pojawia się ostrzeżenie

Screen: http://i43.tinypic.com/70hxt5.jpg Nacisnąłem OK ^^

Następnie folder: Novell_ODI_v366 -> PATCH -> RTPATCH

screen: http://i44.tinypic.com/30cycls.jpg I to by było na tyle z LAN

Jeśli chodzi o Audio wszystko zainstalowało się pomyślnie i na koniec komputer zrobił ponowny rozruch.

Jeśli chodzi o kartę graficzną

screen: http://i42.tinypic.com/t6eb1e.jpg


(system) #8
  • Niestety, nie wiem dlaczego ten kabel sieciowy jest “odłączony”. Może pomóc przełożenie karty sieciowej w inny, wolny slot PCI. Masz tam trzy możliwości.

  • Instalacja LAN (przed tym widocznej jako Kontroler Ethernet ) musi być wykonana spod menu Menadżera Urzadzeń (Aktualizuj sterowniki) ze wskazaniem folderów kolejno: Realtek_LAN_10_100_MB > 10_100 > PCI > WINXP.

  • sterowniki karty graf. są tutaj: http://downloadmirror.intel.com/10469/eng/ATIGFX_ALLOS_8.27.060616.035083_PV.EXE

  • obawiam się, że sterowniki chipsetu też zainstalowałeś nieprawidłowo! Należało to zrobić z ikonki “Setup.exe” w folderze ATI_Chipset_Driver_8.10


(Amaijkd) #9

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc, że instalacja LAN musi być wykonana spod menu Menadżera Urządzeń :confused: Mógłbyś to jakoś dokładniej opisać? (najlepiej krok po kroku :stuck_out_tongue: ) Co do tego kabla to może jutro zmienię gniazdo bądź wymienię całą kartę sieciową (może to coś da ). Martwi mnie jeszcze jedna rzecz która być może ma coś wspólnego z tym wszystkim a mianowicie gdy próbowałem wcześniej ogarnąć adres sieciowy karty natrafiłem na coś takiego

screen: http://i40.tinypic.com/23sixrq.jpg

Instalując sterowniki karty graficznej wyskakuje mi “błąd INF nie odnaleziono sterownika ekranu” a potem

screen: http://i41.tinypic.com/fuxkt3.jpg


(system) #10

Jest OK. Z tym daj spokój. Tak samo z tą instalacją LAN. Nic tu już nie rób!

Przełóż tę kartę sieciową Realtek do innego slotu!