"kabel sieciowy odłączony", diody przy końcówkach się świecą, wymiana kabla nie pomogła, nie działa także na innym systemie

Witam.

Mam pewien problem a mianowicie nie mam dostępu do internetu, pisze mi że kabel sieciowy nie jest podłączony.

Więc pierwsze co zrobiłem to podłączyłem laptop i komputer bezpośrednio i przydzieliłem im IP.

Na laptopie działało jak powinno, próbowało się połączyć, natomiast na komputerze od zawsze pokazywało “kabel sieciowy odłączony”, nawet się nie poruszyło.

Wymieniłem kabel, nic nie dało, zainstalowałem instalkę ubuntu na pendrive by sprawdzić by stwierdzić czy to była wina systemu.

Na Ubuntu w wersji Live CD, nie mogło mi wykryć połączenia.

Czy to wina karty sieciowej? wymiana pozwoli naprawić problem? czy to może być także wina płyty głównej?

Teraz instaluję Knoppix’a na pendrive by ostatecznie sprawdzić czy to aby nie wina systemu.

 

Na przyszłość, jaką kartę sieciową polecacie?

 

Mainboard Model        N68-S3 UCC

Northbridge            NVIDIA GeForce 7025 rev. A3
Southbridge            NVIDIA nForce 630a rev. A2

 

Przy okazji, w Menedżerze urządzeń jest napisane na karcie sieciowej"

Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

{Operacja nie powiodła się}
Żądana operacja nie powiodła się."

Możliwe, że padła k. sieciowa. Czasem pomaga:

  • wejść do BIOSu

  • wyłączyć w BIOSie kartę sieciową.

  • wyłączyć komputer

  • WYCIĄGNĄĆ kabel zasilający z zasilacza

  • podłączyć

  • włączyć kartę sieciową.

Jak nie pomoże - wsadzić nową kartę sieciową.

Niestety ale nie mogłem znaleźć w BIOSie ustawienia karty sieciowej, ale wyciągnąłem kabel zasilający z zasilacza, odczekałem kilka minut by następnie podłączyć, uruchomiłem komputer i… działa wszystko dobrze.

 

Dzięki wielkie za pomoc, nie sądziłem że odłączenie od prądu komputera tak wiele naprawia. ;d

Tak, dość istotne jest całkowite wyciągnięcie kabla zasilającego. Nie mam pojęcia z czego to wynika (jakieś stany kondensatorów, czy cuś), ale już to wiele razy widziałem w przypadku kart sieciowych, szczególnie komputerów HP.