Kabel sieciowy odłączony - problem z kartą sieciową

Dzień Dobry!

 

Piszę do Was z myślą, że pomożecie mi uporać się z problemem, który jest następujący.

Od pewnego czasu mam problem z internetem. Przez ponad miesiąc internet włączał mi się dopiero po 30 minutach zwykłej pracy komputera. Komunikat, podłącz kabel ethernet do komputera, kabel sieciowy jest odłączony. Kontaktowałem się w tej sprawie z dostawcą internetu, który stwierdził, że problem leży w uszkodzonym kablu i że należy go wymienić we własnym zakresie ( jakby inaczej.)

Kupiłem kabel, sprawdzałem go na laptopie - działa bez zarzutu. Na komputerze internetu nie ma nadal.

Mam zintegrowaną kartę sieciową, po podłączeniu kabla, kontrolka PC na modemie nie świeci się. Sprawdzałem inną kartę sieciową, którą próbowałem podłączyć pod inne gniazda PCI. Internetu brak, ale tutaj lampka PC sygnalizuje poprawność działania. Jestem bezradny. Płyta główna to GA - G31MX-S2.

Dostawcy Internetu zwykle wiążą adres IP z MAC karty sieciowej . To jest połączenie bezpośrednie (bez routera) ?

Kiedyś miałem identyczną sytuację i okazało się, że karta sieciowa była uszkodzona. Tyle że ja odłączałem komputer całkowicie od zasilania i też po 15 - 20 minutach jak się rozgrzał to problem znikał. Jak masz możliwość, sprawdź na innej karcie sieciowej. W każdym razie to wygląda na problem w warstwie fizycznej, skoro kabel nowy i sprawny, to pozostaje sprawdzić kartę sieciową.

Zgadza się, problem sprzętowy. Pożyczyłem od kolegi kartę sieciową, działa bez zarzutu.

Dziękuje za pomoc.