Kabel USB-C do DisplayPort - jaki wybór?

Cześć,

Mam w laptopie port SuperSpeed USB 3.1 Type-C pierwszej generacji, który obsługuje złącze DisplayPort, zasilanie oraz technologię Thunderbolt 3 do transmisji danych z prędkością do 40 Gb/s.

Chcę przez ten port podłączyć monitor, który na 27" ma natywną rozdzielczość 2560x1440 oraz 144Hz.

Problem w doborze odpowiedniego kabla, który bez problemu obsłuży monitor.

Na Wikipedii czytałem, że Displayport 1.3 obsłuży nawet 4K przy 120Hz, jednak kable jakie widziałem w sklepach niby informują o standardzie 1.3, jednak w specyfikacji jest dla 4K tylko 60Hz.

Prosiłbym o pomoc w doborze odpowiedniego kabla bo już się w tym wszystkim gubię.

Są kable z usb-c do DP1.4, ale to cena około 200zł.
Nie masz w laptopie innych złączy? Jesteś pewien, że laptop w ogóle uciągnie takie parametry w grach, bo ja śmiem wątpić? :wink:

To jest faktycznie dziwne, ja bym zaryzykował taki kabel, a jeśli nie spełni twoich oczekiwań to odesłał.

Mam HDMI ale używam go do TV, a koniecznie potrzebuję wyświetlania tego samego na 2 ekranach jednocześnie, czyli monitor (2560x1440 i 144Hz) i TV (UHD 4K).
PS. Nie gram w gry. Chodzi tylko o wyświetlanie dokumentów/prezentacji na 2 ekranach jednocześnie.

No to bierz ten DP1.3 i się nie przejmuj. Przecież nie ma znaczenia w ilu Hz będziesz oglądał statyczny obraz.

Nie wiem czy bezpieczniejszą opcją nie jest USB-C - HDMI. Z DP są często spore problemy, sam niepotrzebnie wywaliłem kasę na mDP - HDMI żeby w laptopie podłączyć trzeci monitor i ostatecznie skończyło się na zakupie adaptera HAMA 122212 (USB-C - HDMI) za 198 zł :confused: był mi niestety niezbędny “na już” a taki dostałem od ręki.