Kabel - usb na micro usb

Witam. Od niedawna przymierzam się do zakupu jakichś dwóch porządnych kabli z micro na zwykłe usb, oba wejścia męskie. Trochę się jednak gubię w tym co widze na Allegro.
Ot np. tutaj;
https://allegro.pl/oferta/kabel-baseus-ladowarka-micro-usb-samsung-huawei-7946515186
Niby się zgadza, ale to wejście wygląda inaczej niż do mojego Huawei P-8 lite i się zastanawiam czy w ogóle będzie pasować. Chodzi mi o trzy rzeczy, żeby było ładowanie możliwie szybkie, przesył danych i żeby kabel miał min 1.5 metra. Jeśli chodzi o ładowanie to jeśli dobrze rozumiem, nie wystarczy kabel, potrzebna jest jeszcze bateria je obsługująca, czyli jeśli mój telefon tego nie ma, to ta funkcja jest mi niepotrzebna. Co do samego wejścia, czy każdy rodzaj wejścia micro-usb ma jakieś specjalne oznaczenia, dzięki któremu się nie pomylę przy zakupie?

“Od niedawna przymierzam się do zakupu jakichś dwóch porządnych kabli z micro na zwykłe usb” i załączeniu pokazujesz “szajszekable” za 18 zł. Idź do sklepu i kup sobie jakiś kabel za 20 zł i będzie dobry.
Porządny pozłacany co kosztuje ze 100 zł a i tak ci się popsuje jak każdy bo sie wyrobi na końcówce
A zwykły kabel za 2 zł na większą szbkość przesyłu jak to twoje USB w tym telefonie

Kabel, który podałes w linku ma specjalnie zmodyfikowaną wtyczkę MicroUSB, która jest normalnie asymetryczna. Nie ma czegoś takiego jak porządny kabel - może być porządnie wykonany, ale i tak najsłabszym punktem zawsze są wtyczki. Pozłacane końcówki to paplanina marketingowa…

Pozłacane końcówki uwielbiam :smiley: potem wszystko zostaje w kompie lub telefonie
Kable to polecam ten mam z nich HDMI śmiga dobrze + wykonanie na plus


Czarny też jest

2 polubienia