Kabel USB z dwiema końcówkami męskimi i dwa źródła zasilania

Witam,

chcę zakupić kabel USB z dwiema końcówkami męskimi. Generalnie potrzebuje jednej końcówki, ale kabel ma najbardziej atrakcyjną cenę jak za kabel ze wzmacniaczem sygnału i przy okazji nie jest produkcji firmy “no name”. Natomiast producent umieścił informacje (zdjęcie) o sposobie wykorzystania kabla, jedna z wtyczek miałaby służyć dostarczeniu dodatkowego zasilania, chodzi oczywiście o natężenie prądu.

Zastanawiam się, takie połączenie nie wytworzy zwarcia. Jak na zdjęciu, jednoczesne podłączenie kabla do komputera i np. powerbanka.

Czy można to w ten sposób łączyć?

Zacznijmy od tego, że

W jakim celu?

Też mnie to zastanawia, przecież kable USB nie są obustronne tylko połączenie zawsze jest na zasadzie master-slave.

chyba sam nie wiesz do czego on jest ci potrzebny :thinking:

Tak jak napisałem wyżej, pytanie jest czysto teoretyczne ponieważ nie jest mi potrzebna ta druga końcówka, ale kabel w tej wersji ma najbardziej atrakcyjną cenę wśród kabli ze wzmacniaczem sygnału oraz wśród kabli, których producentem nie jest firma “no name”. Natomiast pytanie pojawiło się u mnie przy okazji, z czystej ciekawości. Potrzebny mi jest kabel zwykły, 10m, że wzmacniaczem sygnału. Ten jest najtańszy. Nie będę używał drugiej końcówki, natomiast powstało w mojej głowie pytanie z czystej ciekawości

Cd-rom, które można podłączać do USB1 były tak zrobione, aby pobierały napięcie z dwóch gniazd jednocześnie, bo usb1 dostarczał za mało prądu. Pewnie elektronika we wtyczce dba o to, żeby negocjowały odpowiednią rolę.

1 polubienie

Kurczę, nie pomyślałem, że w wtyczce może coś być, jakaś elektronika. To faktycznie ma sens. Kiedyś korzystałem z takiego kabla, ale wpinałem go do dwoch USB w tym samym komputerze, tylko w ten sposób mogłem wgrywać dane na nawigację. Natomiast wtedy było dla mnie jasne, że skoro gniazda USB “pochodziły” z tego samego PC to mamy tę samą “fazę”. Natomiast tutaj faktycznie jakaś elektronika we wtyczce może tym sterować żeby nie doszło do zwarcia. Dzięki

Jeden kabel jest “przelotowy”, zasila podłączone urządzenie, drugi kabel zasila wzmacniacz tego pierwszego.

1 polubienie