Kabel VGA - EURO TV. Podłączenie laptopa do telewizora?

Dane laptopa

Procesor: 1860MHz, Intel Core Duo T2390 (1.86 GHz, 533 MHz FSB, 1MB L2)

Pamięć: 2048 MB

Ekran: 15.4in, WXGA rozdzielczość 1280 x 800

Karta graficzna: VIA Chrome9 HC do 256MB.

Porty: 1 x RJ-11, 1 x RJ-45, 1 x VGA, 4 x USB 2.0, Express card slot, mikrofon, słuchawki

Dane Telewizora

Przękątna ekranu 32

Format 16:9 / 4:3

Full HD 1:1 pixel

Kontrast 5000:1

Rozdzielczość 1366x768

XD Engine - (zaawansowany korektor obrazu)

Czas reakcji matrycy 5ms

Korektory obrazu - DCTi / DCF

A problem jest następujący i borykam się z nim od jakiegoś czasu. Opis znalazłem na innym forum, ale przy tym pytaniu nie było podpowiedzi, więc może ktoś z was będzie wiedział co z tym zrobić… ???

"Jakis czas temu zakupilem na allegro taki przedmiot: http://allegro.pl/show_item.php?item=53229080 Posiadam Laptopa bez wyjscia S-Video, wiec pomyslalem, ze taki kabel [VGA=>EURO] bedzie doskonalym obejsciem na ogladanie filmow na TV. Niestety, aby wyswietlic obraz na TV potrzeba skonfigurowac program PowerStrip… tu zaczynaja sie schody. W laptopie /Compaq Presario 2200/ posiadam zintegrowana karte graficzna Intel 82852/82855 GM/GME. Aby wyswietlic obraz na telewizorze musze ustawic odpowiednia odswiezanie i rozdzielczosc! Wchodze, wiec do Display Profiles => Configure => Advanced timing options… i napotykam na nie wypukly button Custom resolutions wyglada to mniej wiecej tak: http://www.svitkers.yetiz.com/___stuff/ … utions.jpg … Probowalem juz z wieloma wersjami PowerStrip’a [3.46, 3.59, 3.60, 3.60b] oraz na trzech wersjach sterownikow. Jednak ani razu nie udalo sie “odblokowac” tego klawisza, a bez tego ani rusz ustawic wlasne rozdzielczosci, a wiec i uruchomic obraz na telewizorze

Moze ktos z szanownych forumowiczow mial podobny problem z tym programem, ale probowal podobnego sposobu. Moze jest jakis inny program do konfiguracji i definiowania rozdzielczosci i odswiezania - rownie funkcjonalny co PowerStrip?"

Hej,

Nie do końca rozumiem, o co pytasz. Czy możesz nieco uszczegółowić pytanie??

Jeśli chodzi o kable D-Sub => EURO to tak naprawdę wiele zależy od tego jaki jest to kabel. Najczęściej na Allegro sprzedawane są zwykłe przejściówki, zdecydowanie rzadziej przejściówki z konwerterem. Jaka różnica?? Taka, że pierwsza z przejściówek działa tylko w jedną stronę - konwertuje sygnał EURO SCART do D-Sub. Umożliwia na przykład przesłanie obrazu z wideo do projektora. Przejściówki wyposażone w konwerter umożliwiają to, o czym piszesz - czyli podłączenie TV poprzez złącze D-Sub.

Wcale nie - wystarczy posłużyć się sterownikami producenta układu graficznego - w nich dostępne są możliwości klonowania lub rozszerzania ekranu.

Nie można nic zmienić, bo TV nie jest wykrywany przez laptopa - a winą najpewniej jest kabel niewyposażony w konwerter…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kabel kupiłem w internetowym sklepie elektronicznym, ale ten sam kabel widziałem też na aukcjach. Producent zaświadczał mi że jest to konwerter, nawet dołączył do niego mini instrukcję, która dotyczy konwertera VGA-EURO. Z jednej strony jest wtyk ‘euro’ a z drugiej męskie vga + jack. Więc lepiej zwrócić kabel z powrotem do sklepu? Ale wtedy o jaki mam się pytać, skoro ten mi sprzedano jako konwerter?

Hej,

A co napisano w tej instrukcji - jak podłączyć laptopa do TV czy jakiś inny rodzaj połączenia??

Niekoniecznie - wszystko zależy od tego, czy dobrze podłączasz TV. Jako że posiadasz w laptopie kartę graficzną VIA, to spróbuj otworzyć okno ustawień sterownika i tam poszperaj w ustawieniach obrazu - na przykład ekran sklonowany. Co ważne, po podłączeniu kabelkami TV i laptopa, a przed konfiguracją, koniecznie włącz TV i ustaw na odpowiedni tryb, tak by odbierał on sygnał z portu EURO-SCART.

Pozdrawiam,

Dimatheus