Kabel VGA HDMI- podłączenie PC do TV

Posiadam taki kabelek:

http://allegro.pl/tv46-kabel-z-full-hd-vga-hdmi-2m-gold-full-hd-i3619789598.html

Podłączyłem, do PC stroną VGA, do TV HDMI, ale nie chce mi znaleźć obrazu gdy wybieram w TV na hdmi. Telewizor to samsung ue32f5500, nie posiada wejścia VGA. Nie wiem co zrobić, ustawić…

Cytat z aukcji:

Należy pamietać ze HDM I podaje sygnal cyfrowy, a VGA analogowy, dlatego nie we wszystkich urzadzeniach podlączenie bezpośrednie będzie możliwe, jesli kabel przy bezpośredni m podlączeniu nie działa należy zaopatrzyć się w s pecjalny moduł zmieniający sygnal cyfrowy na analo gowy.

Ogólnie - konwersja HDMI->VGA lub odwrotnie wymaga specjalnego sprzętu, nie tylko kabelka. Przykładowo, przejściówka microHDMI->VGA to koszt około 100 zł, bo tam w środku znajduje się elektronika, która robi odpowiednie konwersje.

Jeżeli twój komputer ma złącze DVI to konwersja DVI->HDMI jest bezproblemowa i taki kabelek jesteś w stanie kupić dość tanio - masz tylko VGA?

w komputerze mam DVI jeszcze, wiec to jest jedyna (tania) opcja ?

Np. ten:

http://allegro.pl/ko39-kabel-hdmi-dvi-3m-gold-10gb-v1-3b-2560x1600p-i3667894566.html

Po kupnie takiego, nie będzie już problemu ?

Hej,

Tak, taki kabelek powinien już działać poprawnie - zarówno DVI, jak i HDMI to złącza cyfrowe. Trzeba tylko pamiętać, że DVI nie przekazuje dźwięku, więc na telewizorze będzie jedynie obraz bez dźwięku.

Pozdrawiam,

Dimatheus