Kabel z końcówką RJ45 - jaki wybrać?

Hej,

u mnie będzie przenoszony router z jednego pomieszczenia do drugiego. Chcę mieć połączenie kablem, tak więc muszę wybrać. Tylko teraz, jaki… ?

Byłem w komputerowym i zasypał mnie krosowany, niekrosowany, prosty, nieprosty. Szczerze mówiąc obiło mi się o uszy, ale tak doinformowany nie jestem, aby sam wybierać,

chcę podłączyć tak :

Router ----------------------------------------------------------------------------> (ok. 10 m kabla) --> Komputer

Który wybrać?

Pozdrawiam!

kros używany jest do łączenia switchy. Weź zwykłą skrętkę nieekranowaną powinna wystarczyć ;]

sla17 , http://pl.wikipedia.org/wiki/Skr%C4%99tka_nieekranowana :wink:

Myślisz, że nie przeczytałem?

Czyli tak, idę do sklepu i czytam opakowania, żeby pisało skrętka nieekranowa/UTP?

To wtedy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym prosty, nieprosty, krosowany, niekrosowany?

Kabla prostego do sieci się nie kupuje. Sama nazwa skrętka znaczy że prosty być nie może :slight_smile: skrętka to to że masz kabel skręcony co redukuje szumy. Kros do switchy bądź do bezpośredniego łączenia dwóch komputerów więc go NIE bierzesz. Siłą rzeczy niekrosowany ;]

Co do kabla ja bym ci radził kupić kabel 10m dwie wtyczki rj-45 i zrobić go samemu. Chodzi o to żeby z dwóch stron kable miały w tych samych miejscach te same kolory przewodów ;]

Jak gość w sklepie nie zna się to u niego nie kupuj ;]

Powiedź że chcesz skrętke nieekranowaną 5e i powinien ci dać coś w tym stylu

Z tym że jeśli kupisz gotowca to masz 5zł straty jak nie więcej. 10m kabla kupisz sobie za 8-10zł do tego 2 wtyczki rj-45 i jakieś osłonki na kabel po 1zł (optymalnie), i masz dobry kabel ;]

;;;

Hola, hola, hola. Mam wrażenie, że każdy pisze coś innego.

Prosty odpada, krosowany odpada. Co z nieprostym / niekrosowanym?

!?!?!?!?!? !!

Jaki kabek, patchcord? O co tutaj chodzi!?

Po co mi kilometry kabla, skoro potrzebne jest mi głupie dziesięć metrów, które nie będzie ruszane pewnie masę czasu?

?

Zbierzmy fakty. Prosty, krosowany odpada?

Mam szukać UTP, tak? Czyli nie żadny kros, niekros, prosty, nieprosty, krzywy, dziurawy, pusty, pełny, kradziony, kupiony tylko kabel UTP (jak kto woli skrętka nieekranowana), tak?

Do tego gościa nie idę, bo miał tam drogo w porównaniu do innych sklepów. W ogóle chciałem kabel 80 żyłowy, żeby podłączyć dysk, dała mi 40 żył, mówiłem że chcę 80 a ona te żyły zaczęła liczyć oO

Widzę, że rozmowa stoczyła się za bardzo z tematu i z prostego pytania zrobiła się rozmowa na temat sensu życia. Odpowiedź jest prosta:

Kupujesz kabel sieciowy, skrętkę, nie-crossowany.

W prawdziwym sklepie, po zmontowaniu kabla jest on testowany, więc nie powinno być obaw co do tego, że sprzedawca nie potrafi go zrobić.

Pozdrawiam

Kupiłem, byłem w Vobisie, rzuciłem mu “skrętka nieekranowa 5e”, pytał się czy krosowany, powiedziałem że nie i dał, działa :wink:

Dzięki, pozdrawiam!