Kabel z laptopa do TV


(Swiatkop) #1

Cześć,

Problem: Chciałbym zdobyć kabel który połączy laptop z TV złącze w tym drugim to EURO - takie samo jakie niegdyś łączyłem z Playstation do Telewizora.

Sytuacja: Mam świadomość, że jeden temat to obraz, a drugi temat to dźwięk. Czyli może się to wiązać z podwójnym okablowaniem, jednak szczęście mojego syna związane z możliwością oglądania YouTuba w wielkim rozmiarze bezcenne.

Interesował by mnie: opis takiego kabla, link na allegro, link do manuala, może są możliwości podłączenia TV sprzed 2 dekad do sieci WiFi? :slight_smile:


(SilberPunkt) #2

Jaki to laptop?

:roll:


(Swiatkop) #3

Mhm... powiem szczerze, że na to pytanie się nie przygotowałem, bo do tej pory nie widziałem laptopa z innym wejściem niż typowe dla wejść do monitora.

Laptop Asus K50IN http://www.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K50IN/#download

wejście wygląda jak na zdjęciu:


(creat91) #4

Teoretycznie powinno to wyglądać tak

pamiętaj żeby przy zakupie kupić złącza pozłacane a nie zwykłe srebrne- wpływa to na jakość obrazu, a różnica jest naprawdę potężna.

Sąsiad mi kiedyś mówił że przez taki kabel obraz leci czarno-biały - ale może ktoś inny obali tą teorie bo nie sprawdzałem. Przy takim kablu zapomnij o dźwięku. Musiałbyś kupić kabel z dwiema tymi samymi końcówkami co wchodzi do komputera- nie pamiętam jak fachowo to się nazywa :frowning:

Pozdrawiam


(SilberPunkt) #5

VGA (D-Sub) jest standardem od lat ale bywały swego czasu laptopy z wyjściem S-Video a obecnie chyba w każdym nowym notebooku mamy HDMI albo DisplayPort.

Potrzebny Ci będzie konwerter sygnału z VGA na EURO.

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... =0&order=p

Lepiej jednak kupić taki konwerter gdzieś w pobliżu by mieć możliwość zwrotu/reklamacji jeśli nie zadziała albo nie spełni Twoich oczekiwań.

Na Allegro obowiązkowo dokładnie czytaj opis aukcji!

:roll:

-- Dodane 05.12.2012 (Śr) 10:01 --

Ten kabel służy do łączenia np. odtwarzacza DVD z monitorem. Nie nadaje się do łączenia notebooka z TV. Wystarczy dokładnie przeczytać opis...

:roll:


(Swiatkop) #6

kluczowe słowa dla moich poszukiwań to:

VGA EURO JACK

2846700309

Jednak temat na tym się nie kończy bo jak widzę jeden allegrowicz chce sprzedać ów towar z powodu niekompatybilności z jego sprzętem:

Karta graficzna trochę mnie martwi bo sam posiadam NVIDIA® GeForce® G102M, with 512MB VRAM


(SilberPunkt) #7

Jeśli naprawdę kochasz swojego syna i chcesz go uszczęśliwić - zmień TV na taki z wejściem PC czyli z VGA (D-Sub) i po problemie...

:roll:


(igrek) #8

Ja powiem tak, nawet jak to zadziała to jakość będzie fatalna, ja mam s-video euro, i widać takie kolorowe paski, obraz jest ciut rozmazany, ogólnie nie polecam, a kolega SilberPunkt , mówi dobrze. Wiem że jest to związane z kosztami, ale naprawdę byle jaki tv 32" za 999zł ma wejście vga. Ewentualnie HDMI.


(sadaj72) #9

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura, miałem do niedawna monitor podłączony zwykłym vga i nie było praktycznie żadnej różnicy w stosunku do dvi.