Kabel zasilający w laptopie (HP Pavilion 15 BC203nw)

Witajcie użytkownicy, mam nadzieję, że wasze fachowe doradztwo wspomoże takiego elektronicznego żółtodzioba jak ja (posłużę się zdjęciami, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, mogę używać błędnej nomenklatury).

Odebrałem dziś wyżej wspomnianego laptopa ze sklepu. Podczas odpakowywania go, zdziwiłem się gdy nie znalazłem kabla sieciowego do zasilacza.
(czescisamsung.pl/gfx/big/1421669412.94.jpg - tego nie znalazłem.)

Samą ‘kostkę’ ( f00.esfr.pl/foto/0/10592459/4world-whitenergy-zasilacz-15v-3a-wtyk-6-3x3-0-mm,10592459_7.jpg) mam (150W).
Mam w rodzinie osobę, która również posiada laptopa HP (65W) ze wszystkimi kablami.

Pytanie główne: Czy mogę podłączyć kabel sieciowy (pierwszy link) z laptopa członka mojej rodziny do swojego zasilacza (150W) (tej ‘kostki’) bez żadnego problemu? Pracownik sklepu uznał, że jeśli wtyk będzie pasował to nie będzie żadnego problemu. Przezorny zawsze ubezpieczony, a nie chcę uśmiercić sprzętu, dlatego szukam odpowiedzi. Jeśli jakieś parametry zasilaczy/kabli są istotne - postaram się jak najszybciej je ‘dostarczyć’.
Z góry dziękuję za udzieloną pomoc!

Tak, możesz podłączyć.

Jak wspomniano - tak, to jest tzw. ‘koniczynka’ i kupisz bez problemu nowy na Allegro za kilka złotych. Co do laptopa - to nowy laptop? Przeszukaj dokładnie pudełko, czasem kable są w dziwnych miejscach w tekturze; jak nie było, to laptop był otwierany. Kabel zasilający jest zawsze dodany do laptopów.

1 polubienie

Jak rozumiem to nowy laptop? Jeżeli tak udaj się do sklepu powiedz jaka sytuacja powinni Ci dać takowy :slight_smile:

Co powinni mu zrobić z tym kablem? :wink:

1 polubienie