Kabel zasilający, ważne jaki?

Witam, mam zasilacz ATX 250W (wiem, słaby >.<). Kumpel dał mi kabel zasilający do kompa, jeśli chciałby go podłączyć do PC to jest jakaś różnica pomiędzy jednym a drugim kablem o tym samym wyglądzie? Chodzi mi o

http://www.dipol.com.pl/kabel_zasilajac … A&dur=1122

Kabel ten ma moc 10A 250V

Od kiedy kabel ma moc ??

Kabel zasilający to kabel zasilający i raczej mało prawdopodobne żeby zasilanie komputera mogło doprowadzić do jego uszkodzenia z powodu zbyt wielkiego przepływu prądu. Jeżeli tylko będzie pasować mechanicznie nie widzę przeszkód w tym żeby z niego korzystać.

Nie moc a obciążalność :wink: Są na rynku kable zasilające o mniejszym przekroju również, np. do zasilania przejściówek USB-SATA i za ich po pomocą nie można podłączyć zwykłego kompa - sprawdzone :smiley:

Itu się mylisz- przekrój przewodu jest bardzo ważny w zależności jakie ma przenosić obciążenie prądowe.

obciążalność prądowa przewodów

Dobór przekroju przewodów ze względu na obciążalność prądową długotrwałą wykonuje się na podstawie tablic obciążalności długotrwałej przewodów zawartych w normie PN-IEC 60364-5-523:2001 Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych. Dobór i montaż wyposażenia elektrycznego. Wymagania według tej normy mają na celu zapewnienie odpowiedniej trwałości żył i izolacji poddawanych działaniu cieplnemu płynącego długotrwale prądu, w warunkach normalnej eksploatacji.

I

A czy ja gdzieś napisałem że nie jest ważny??

Odniosłem się do przewodu którego parametry podał autor,

a takim kablem może zasilić nawet czajnik o mocy ponad 1000 W a nie tylko komputer.

A toś wynalazł regułkę ;), tylko niestety dotyczy ona przewodów instalacyjnych w instalacjach elektrycznych.