Kabelek od chłodzenia

Problem polega na tym, że zdjęłem chlodzenie z karty radeon r9 390 gigabyte g1 i był tam kabelek od chłodzenia podłączony do karty pcb, jakby to powiedzieć, trochę mi się rozerwał, bo było bardzo ciężko wyciągnąć go z wejścia umieszczonego na karcie, nie wiem czy da się to jakoś zreperować, raczej skłoniłbym się do kupna takiego kabelka nowego, tylko problem w tym, że nie wiem gdzie mogę taki kupić : /


Jeden kabelek ma 4 pin, ale są do niego poprowadzone tylko 3 kabelki

Emm, chyba takiego kabelka nie dokupisz. Nawet jak dokupisz i polutujesz to po jakimś czasie na pewno odpadnie, bo nie będzie to fabrycznie. Proponowałbym po prostu kupić nowe chłodzenie, raz że będzie lepiej chłodzone i ciszej chodził dwa masz pewność ze kabelki jak ci się rozłączą to nie dotkną czegoś i nie spalą kompa, a nawet nie wywali korków.

Te powinny pasować, jeżeli masz wersję z dwoma wentylatorami, to wystarczy odpiąć jeden.
Pozdrawiam.

https://www.google.pl/search?q=PCI-E+8-pin+%2B+PCI-E+6-pin&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=xZX2PdGgn_l88M%253A%252Cp1f5mlQmeMdzLM%252C_&usg=AI4_-kS-ZsQahmSAiK_E8cTyr_ggovPv7w&sa=X&ved=2ahUKEwiOvIG_78LfAhXyk4sKHRbMAeoQ9QEwBXoECAUQBA#imgrc=xZX2PdGgn_l88M:

Emm, chyba takiego kabelka nie dokupisz. Nawet jak dokupisz i polutujesz to po jakimś czasie na pewno odpadnie

Czary normalnie… polutujesz… i odpadnie :astonished:

Ale tak czy inaczej masz trochę problem, kabel urwałeś a kolejności pinów nie znasz.

Chodzi o to, że raczej jakby się udało go dokupić, to nie musiałbym nic lutować chyba, że ja nie wiem o co chodzi z tym lutowaniem, ale tam raczej nie ma nic do zlutowania, bo ten kabel łączy te 2 wentylatorki i podłącza je do płytki pcb i tam wszędzie jest zakończony tymi wtyczkami czteropinowymi, popatrzcie Sobię na to co wysłał cakis, wsumie gdyby te wentylatorki były za około 60 zl to bym je kupił, ale 100 to trochę drogo, spróbuję poszukać taniej czegoś, ale może ktoś jeszcze wpadnie na jakiś pomysł :slight_smile:


Tutaj macie troszczkę więcej tych zdjęć poglądowych :

Tak jak mówiłem nic nie lutować zwłaszcza że się nie znasz. Kup podłączasz i ma działać

Okej, zamierzam kupić te wentylatorki, tylko jeszcze jedno pytanie, jesteś pewny, że one bedą dobre do tej obramówki z gigabyte? Bo nie chciałbym potem odsyłać :confused:

Będą mniejsze od tych co masz, zaraz postaram się znaleźć o twoim rozmiarze.

Dzięki bardzo, że mi pomagasz, ratujesz mi dupe normalnie, bo sam bym dalej tych kabli po necie szukał xd

We no zrób zdj od tyłu tych wentylatorków xD

Spoko mordo, tylko się nie przestrasz bo są ciutke zakurzone xd

https://allegro.pl/oferta/wentylator-palit-gtx1060-gtx1070-r9-270x-280x-7724840621?reco_id=cb98eb10-0adc-11e9-899b-ecf4bbc5c918 , - takie coś znalazłem ale nie wiem czy to będzie pasować. Na pewno są o 5mm mniejsze.

Dobre będą, byleby karta nie robiła ogniska xd

No to na co czekasz, kupuj puki są. Odkręć trochę kartę zamiast podkręcać i powinno pochodzić

Okej, tak trzeba zrobic, dzięki wszystkim za pomoc, sprawę uznaje za rozwiązaną xd