Kable do UPS-a

Witam. Kupiłem właśnie UPS-a (po niedawnych skokach prądu mało mi kompa nie rozwaliło - a był podpięty do listwy ;)) no i niestety pojawił się problem z kablem ;( - monitor jak i komputer mają “normalne” wtyczki a do UPS-a trzeba by było zastosować inne końcówki (żeńskie ;)) takie jak były kiedyś do podłączenia monitora z komputerem (monitor dostawał zasilanie z jednostki). Czy są może jakieś przejściówki? Bo i ile mogę dokupić kable z odpowiednimi końcówkami (pewnie jak pójdę to może w sklepie mi nawet wymienią) to już nie znajdę pewnie kabla do drukarki.

Pozdrawiam i liczę na odzew bardziej zaawansowanych użytkowników :wink:

Najłatwiej iść do komputerowego i kupić jeden taki kabel jak mówisz z odpowiednią końcówką. Potem idziesz do elektrycznego i kupujesz samą końcówkę przedłużacza na np. 4-5 gniazdek (z bolcem). Na końcu odcinasz z kabla zbędną końcówkę (tak żeby zostawić tą do wpięcia w UPS) i przykręcasz kabelki w kupionej końcówce przedłużacza do której podpinasz posiadane kable (z normalnymi wtyczkami) od urządzeń jak komputer i monitor.

Dzięki - brzmi nawet logicznie chociaż niezbyt bezpiecznie wg zasad BHP i PPOŻ :wink: - po odpowiednim zaizolowaniu jest zawsze niebezpieczeństwo jakiegoś przebicia - a i nie wiem czy podłączenie większej ilości urządzeń do jednego gniazda w UPS-e nie zaszkodzi mu. Może jeszcze jakieś pomysły?

Nie próbuj błyszczeć bo prawisz herezje. Możesz tak normalnie zrobić i wszystko będzie git.

Jakie zaizolowanie, jakie przebicie. Człowieku czy ty aby zrozumiałeś co ja napisałem? Nic tam nie kombinujesz. Wykonujesz normalny przedłużacz z fabrycznych elementów tylko zakończony inną wtyczką niż zwykle. ](*,)

Nie zaszkodzi UPS. On i tak to ma na te gniazda wyprowadzone z “jednego źródła”. Nie wychodzi z UPS np. 4 osobne linie na 4 osobne gniazda. Idzie jedna linia i jest rozgałęziona na 4 gniazda. I to samo zrobisz ty na przedłużaczu tylko rozdzielisz.

Jedyne ograniczenie to sumaryczna moc urządzeń podłączonych do UPSa nie może przekraczać jego obciążalności podanej w Watach. Tyle. Nie kombinuj i nie szukaj kosmitów.

spoko gościu :wink: - jak bym wiedział wszystko na ten temat to bym nie pytał! :wink:

A tak pozostaje jeszcze jedna wątpliwość - jaki kolor żyły gdzie powinien być podpięty do przedłużacza? - bo pewnie różne kolory odpowiadają za inne wejścia na końcówce - są przecież oznaczenia E (chyba uziemienie? więc będzie jakiś 2-u kolorowy?), N,L?

Masz taki trójkąt z nich utworzony jak patrzysz od przodu na wtyczkę (nie jestem plastykiem;):

------------

                              | || || |

                              | || || |

                              | |

                              | | | |

                              | | | |

                              ------------

Dwie górne masz fazę i zero i to na środku masz uziemienie. Więc wystarczy że sobie zlokalizujesz który kabel jest ten od uziemienia (miernikiem, żarówka i bateryjka, itd.).

Uziemienie do uziemienia, a dwa pozostałe to już nie gra tak bardzo roli. I tak podpinasz to w tej końcówce od przedłużacza i banan na gebie :mrgreen:

wielkie dzięki ale banan na gębie jest dopiero teraz: http://www.allegro.pl/item252044048_prz … niazd.html ;). Raz jeszcze dzięki za poświęcony czas.

No to masz gotowe to o czym się tu produkuje. Jak zamówisz to razem z kosztami przesyłki wyjdzie Cię więcej. Ale Twój wybór.

Pzdr

pewnie i więcej - ale poszperam jeszcze po giełdzie i sklepach i może się coś trafi - pozdrawiam :wink: