Kable krosowe

Witam. Mam pytanie odnośnie krosowanych kabli.

Jaka jest różnica w kablach UTF a SFTP ??? Bo mam zamiar albo sobie zkrosować sam, albo zakupić gdzieś. Tylko jeśli kupić, to nie wiem jaki z nich. Chodzi mi głównie o to, żeby móc dwa kompy połączyć i żeby można było między nimi przesyłać pliki i grać w jedną grę na LAN. Z góry dzięki za odpowiedź ; ))

http://forum.purepc.pl/Sprzet-Sieciowy- … 73218.html . Spróbuj tu poczytać.Ewentualnie tu: viewtopic.php?f=15&t=203047. Pozdrawiam.

Hmm… ani tu ani tu nie ma info o tym czym się różnią dwa podane typy ;p tylko jak to zrobić i jak to wygląda o.o to ja wiem :wink:

Nie wiem nawet, czy tak naprawdę jest tutaj jakaś różnica, bo na allegro tylko UTP widzę…

Kup sobie Kabel UTP 5 kat. i po sprawie…

Jeśli łączysz komputery przez switch to nie ma problemu kupujesz zwykły kabel UTP, natomiast jeśli łączysz 2 karty sieciowe ze sobą to na jednej z wtyczek RJ45 muszą być zamienione pary pomarańczowe z zielonymi (kabel UTP Krosowany).

Jeśli masz ustawione we właściwościach połączenia sieciowego (protokół TCP/IP—> Właściwości) na obydwu komputerach żeby pobierał adres ip automatycznie to po podłączeniu kabla powinieneś dostać adres ip z APIPA (Adres IP przydzielany jest z puli 169.254.0.1 – 169.254.255.254 z domyślną maską 255.255.0.0).

Pozdrawiam

Mr_Mischievous dzięki ; )) o to mi chodziło właśnie