Kablówka i abonament RTV

Napiszę Ci rjakrower dosadnie:

1. Opłatę za kablówkę płacisz, bo zawarłeś umowę i tyle i łaski operatorowi nie robisz.

2. Opłata za abonament wynika ze stosownych przepisów, jeśli do tej pory go nie płaciłeś i nie płacisz to po prostu łamiesz prawo. Jesteś po prostu oszustem i zwykłym cwaniaczkiem, jakich u nas wielu, który usprawiedliwia się jakimiś bzdurnymi wypowiedziami o TVPis i tak dalej…

Nie dość, że wielu polityków uważa nasze Państwo za teoretyczne, to także wielu obywateli to czyni, do których i ty się zaliczasz.

3 polubienia

Był pomysł żeby to za pośrednictwem kablówek pobierać abonament ale operatorzy pokazali środkowy palec bo nie chcą ponosić związanych z tym kosztów ( a te są spore), jak masz zarejestrowany odbiornik to płaczesz i płacisz jak się tego kiedyś nie zrobiło (jak mój sąsiad) to nie płacisz i śmiejesz się z fraerów co muszą… jak nowy abonoPODATEK wejdzie to bulisz tak czy srak tyle że osobno, operatorzy kablowi mają twój państwowy abonament w głębokim poważaniu. Niestety sprzedawczyk Tusk nie zlikwidował jak obiecał tego haraczu i nie ma szans żeby ten podatek zniknął, bo sporo rodziny i znajomych do wykarmienia ma każda władza…

Jest takie stare powiedzenie: "Kowal zawinił, a cygana powiesili"
Ty podobnie, chciałbyś karać kablówkę która jest zobligowana do stosowania prawa, bo w przeciwnym wypadku też zostanie ukarana za nieprzestrzeganie prawa.
Gdy wejdą w życie przepisy dotyczące zamykania sklepów w dni świąteczne, to pewnie będziesz domagał się karania właścicieli sklepów. Podziwiam takich jak Ty.

To jest cytat który opublikował prawnik,ja to tylko udostępniłem,spokojnie głosowałem na Dudę i PIS czego powoli zaczynam żałować,obecny rząd w sposób nielegalny zmusi nas do płacenie haraczu bo musi być fundusz na sponsorowanie pedofilii,pedałów,pasożytów,nierobów w sutannach,zwykła szumowina molestuje dziecko dostaje 3-5 lat pudła a jak już molestuje klecha zaraz afera pod dywan i dotacja od rządu za straty moralne duchownego.

Polski kombinator pod ścianą? Tylko płakać potrafi. Systemowych obowiązków nie uniknie, dopóki systemu nie zmieni, a wielu ten system wybrało. Teraz tylko inwalidzi i starzy zaszczyceni, oraz klasy uprzywilejowane…

Powtórzę za Wikipedią - Dura lex, sed lex (łac. Twarde prawo, ale prawo) – rzymska zasada prawnicza wyrażająca absolutną nadrzędność norm prawa, zgodnie z którą należy bezwzględnie stosować się do przepisów ustawy niezależnie od ich uciążliwości oraz konsekwencji dla zobowiązanego.

nie znasz mnie i nie poznasz więc nie oceniaj , ja nie zniżę się do twojego poziomu

nie skomentuję bo nie będę się zniżał do poziomu twojej wypowiedzi

Nie będziesz mógł.

Abonament kablówki miałeś obowiązek płacić dotychczas i będziesz miał obowiązek płacić go dalej - na podstawie umowy z operatorem.

Abonament RTV (czyli, innymi słowy, podatek od posiadania telewizora) miałeś obowiązek płacić dotychczas i będziesz miał obowiązek płacić go dalej - na podstawie przepisów. Może się zmienić forma pobierania tego podatku, ale nie zmienia to faktu, że płacić go miałeś obowiązek i masz nadal, nic się nie zmienia.

Zresztą gdy rząd nakłada na ciebie jakiś dodatkowy podatek, raczej nie masz prawa rezygnować z jego płacenia…

No i nawet jeśli zrezygnujesz z kablówki, nadal będziesz musiał płacić abonament RTV. Więc o co w ogóle chodzi?

Problem rozwiązał się (prawie) sam porąbałem telewizor : elektron siekierą więc już nie mnam tv , temat do zamknięcia

Trochę przesadzasz.
To tak jakby powiedzieć, że każdy pracownik pogotowia to łowca skór.
Ciekawe jaki prawnik to napisał, raczej żaden prawnik, a facet dopisujący sobie “prawnik” na internetowych forach.
Bzdet na bzdecie: to nie jest umowa między tobą a TVP SA, a obowiązek ustawowy opłacanie abonamentu RTV (parapodatek) na rzecz KRRiT (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji) ma każdy kto posiada urządzenie zdolne do odbioru sygnału telewizyjnego (DVB-T/MPEG-4 z DDP) - monitor o przekątnej 50" posiadający wyłączeni złącza HDMI/DP/Euro takim nie będzie.
Ba nawet wyrok TK do którego się odnosi z tego co pamiętam odnosił się do cedowania poboru opłat na Pocztę Polską - z tego względu planują cedować egzekucyjność na US .