Kablówka i abonament RTV

Cześć , za kablówkę płacę x zł. czy jak wejdzie to czym nam grożą czyli abonament dla tvpis i będę miał zarazem podniesioną opłatę przez mojego operatora , czy będę mógł z nim rozwiązać umowę bez żadnych konsekwencji ? Ja to rozumiemk jako zmianę warunków umowy w trakcie jej trwania

Co tak rozumiesz?
Jak wejdzie to będziesz miał umowę i przepisy przed oczami, więc wtedy będziesz mógł się nad tym zastanawiać, w chwili obecnej to nie ma sensu, bo nie wiesz czy wejdzie i jak będą wyglądały przepisy.

Tak, nie, być może. Na ten moment nie wiadomo, jakie rozwiązanie będzie ostatecznie obowiązywać, a gdybanie nie ma większego sensu.

1 polubienie

rozumiem to tak płacę za kablówkę 45 zł abonament rtv to dodatkowe koszty i jak mój operator podwyższy mi abonamenty o te koszty tvpis to zerwę umowę z dostawcą kablowym , moje pytanie dotyczyło tego czy będę mógł ją zerwać

Zacznijmy od tego, że jeśli masz kablówkę i urządzenie przeznaczone do odtwarzania sygnału telewizyjnego to z mocy ustawy jesteś zobowiązany do opłacania abonamentu RTV.
Z tego tytułu jeśli nawet wejdzie ustawa, która przeniesie obowiązek odprowadzania abonamentu RTV z Ciebie na dostawcę usług to jak chcesz wykazać ciąg przyczynowo-skutkowy, że gdyby abonament był wcześniej zawarty w ich ofercie to nie skorzystałbyś z ich usług?
BTW. Strasznie drażni mnie pisanie TVPiS jak wcześniej nie pisałeś TVPO, TVSLD, itd, itd. Co zmiana partii to zmienia się ramówka do celów politycznych każdej kolejnej partii rządzącej.

ok koniec z tvpis wybacz , poprawiam tvp-ropaganda , nie oglądam tych kanałów więc nie będę za nie płacił

Odpowiedzi dostałeś już dwa razy, powtórzę je:
1.

Niemal żaden abonament kablówki nie uwzględnia abonamentu RTV. Masz - przynajmniej zgodnie z prawem - płacić jedno i drugie. Nic się nie zmienia.

ok a czy będę mógł domagać się od operatora kablówki wyłączenia kanałów tv publicznej której nie oglądam czy to jest obligatoryjnie przypisane z dniem narodzin - bo nie zaprzeczajmy sobie tvp to chłam

Abonament RTV płacisz za samą możliwość odbierania TVPshit. Jeśli masz taką możliwość, by wyłączyć telewizję Kurskiego, to podaj - z chęcią się na nią przełączę.

nie wiem czy mam ale będę się styarał o to u operatora kablówki , albo wypowiedzenie umowy

Abonament RTV nie płacisz za oglądane programy w telewizji tylko za to że posiadasz telewizor tak jest do tej pory.Kablówkę opłacasz za dostarczane tobie programy telewizyjne.Czyli dziś musisz płacić za jedno i drugie z małymi wyjątkami które dotyczą inwalidów 1 grupy emerytów powyżej 75 roku życia
i.t.d.Rządzący próbują w różny sposób stworzyć ustawę by ten abonament pobierać od jak największej liczby ludzi.Próbowano przy opłatach za prąd, podatku do urzędu skarbowego,a teraz próbują wyszukać wszystkich tych w kablówkach co mają wykupioną telewizję.Po prostu szukają dla Pana Kurskiego pieniędzy na telewizje publiczne.Pozdrawiam.

Będziesz się starał o wyłączenie kanałów Kurwskiej TV?
Powodzenia życzę, w każdym pakiecie który jest podstawką masz TV publiczną.

Panowie opczywiście że będę się starał , w przypadku gdy nic nie poradzę w tej kwestii rozwiążę umowę bo operator wobec prawa (nie może zmieniać mi warunków umowy w czasie jej trwania) , jak to0 nic nie da zmniejsze op-łatę za pakiet tv i tym samym iliość kanałów. Zauważcie to jest bezprawie , płacisz za coś x zł po 0,6 roku wprowadzają ci zmianę że płacisz xx zł

Tylko, że… niewiele Ci zmienił w zakresie, o który pytasz. Miałeś płacić abonament, będziesz miał płacić. Ba, rozwiążesz, będziesz miał odbiornik TV, nawet jeśli nie będziesz w ogóle korzystał z jakiejkolwiek TV to masz płacić abonament.

będę się starał tego uniknąć , to co mówisz to fakt ale to jest chore , – mam wiatrówkę : czy jestem potencjalnym snajperem / zabójcą - takie myślenie rządu , a jak zostanę ministrantem to będę miał sygnał za free , można dalej rozwijać ale nie chcę wygłaszać swoich politycznych animozji Zakończmy temat . Dzięki za wypowiedzi

To nie jest TVPIS tylko Kościelne Nieudolne Media Narodowe,a co do abonamentu to :
TVP S.A.- a abonament Po pierwsze powinniśmy przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, z którego dowiemy się, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska S.A. … rozwiń całość tylko na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Umowa to jednak - coś za coś - płatnik daje pieniądze za … no właśnie ? Ten kto daje pieniądze stawia warunki - rzymska zasada znana od lat. Stworzenie TVP S.A. - jest innym podmiotem gospodarczym niż TVP (za innych czasów) i jako osoba prawna powinna takie umowy zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP jako organu państwa, którego dotyczyły różne ograniczenia, szczególnie płacowe. A chciało się , płacić swoim pupilom - itp… krociowe wynagrodzenia to powstała TVP S.A. jako Spółka prawa handlowego mogła już tak działać Biznes - to Biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu klops. Reasumując Ci - co płacą datki na TVP S.A. robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Pytanie co na to właściciel udziałów - pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo “ciemny” Lud ma tak już “sprany mózg” , że nie “kuma” i w zębach kasę przyniesie, szczególnie jak “donosiciel” znaczy listonosz będzie mógł go “podkablować” - uprzejmie donieść. Wypowiedź D.Tuska z dnia 29 kwietnia 2008r “Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia. Liczę na poparcie w Sejmie i w Senacie, a także na poparcie pana Prezydenta dla tej szybkiej ustawy, która znosi obowiązek abonamentowy wobec emerytów i rencistów. Z oczywistych względów - także społecznych - szczególnie dla tej grupy dodatkowy ciężar, jakim jest abonament, urąga poczuciu przyzwoitości.” Finansowanie spółek z powszechnych danin jest niedozwoloną pomocą publiczną, niezgodną z prawem polskim i unijnym. 2. Poczta Polska nie ma prawa ścigać za nie zapłacony abonament, bo też jest spółką handlową. Równie dobrze można by powierzyć te obowiązki sieci Biedronka. 3. Poczta Polska nie ma prawa do wystawiania tytułów egzekucyjnych (odkąd przestała być “urzędem pocztowym” stając się Pocztą Polską Spółka Akcyjna). Aby ściągnąć “dług” za abonament, musi tak jak każdy podmiot gospodarczy wystąpić do sądu i wykazać, że dług jest wymagalny, a następnie z wyrokiem do komornika. 4. Abonament nie leży w kompetencji urzędów skarbowych. 5. Wszelkie artykuły na temat abonamentu na tym i innych portalach są niczym innym jak tylko “lokowaniem produktu” i straszeniem sponsorowanym. Obecny stan prawny jest taki, że jak ktoś się uprze że abonamentu nie zapłaci, to można mu skoczyć. A ci, co nigdy nie zarejestrowali odbiornika mogą już wogóle spać spokojnie. 7 grudnia 2011 pobieranie opłaty radiowo-telewizyjnej kwestionuje Komisja Europejska.

1 polubienie

Tyle szumu a ludzie nadal nie wiedzą, za co ta opłata (abonament RTV). Aż żal czytać te głupoty, jakie wiele osób wypisuje (ośmieszają się).

Otóż (w uproszczeniu) abonament RTV będą musiały płacić osoby posiadające w domu odbiornik RTV przystosowany do odbioru telewizji publicznej (czy to nadawanej jako DVB-T - tzw. naziemnej, czy kablowej). I nie ma znaczenia, czy oglądasz tę telewizję, czy nie - ważne że masz sprawny telewizor umożliwiający taki odbiór.
A ten abonament nie płacisz TVP (ani kablówkom), tylko Państwu (KRRiT), czyli to co powyżej napisał @mateusos można zignorować, bo nie ma racji.

4 polubienia

w myśl zasady pislam , płać nam oddamy kościołowi … i to jest mojoe osobiste zdanie

1 polubienie

Masz to tego prawo, ale pamiętaj, że za Platformersów też obowiązywał abonament RTV (i gadka Tuska o tym, by nie płacić, nic w tej kwestii niestety nie zmieniła, a nawet spowodowała jeszcze większy chaos) i były podejmowane różne próby jego uszczelnienia (np. “zwalenia” jego ściągania na Pocztę Polska, a na listonoszy próbę sprawdzania posiadania odbiornika TV).