Kablówka i linksys wrt54gl

Witam mam DIANE (kablówke) ze słupa idzie taki kabel który ma wtyczkę wkręcaną taką jak na zdjęciu pokazałem i modem ma wyjście LAN i kablem skrętką do kompa się daję. I teraz mam pytanie czy tak jak pokazałem na screenie będzie działać do głównego mój modem kablem LAN.Do pozostałych czterech podłączyć 2 komputery stacjonarne i trzeci laptop który łapałby sygnał poprzez Wi-fi tak ma być podłączone ? modem linksys dopiero planuję kupić jestem zielony w tym temacie

SS

http://img109.imageshack.us/img109/6210 … 92f9d1.jpg

http://img209.imageshack.us/img209/5065/qwertyof.jpg

z modemu podpinasz kabel pod te pierwsze gniazdko, resztę jak już chcesz. musisz router skonfigurować, bo będziesz mieć sieć niezabezpieczoną.

Modem wart ceny - sam z takiego korzystam w podobnej konfiguracji lan-wifi i wszystko śmiga.

ok czyli tak jak pisałem modem do głównego a resztę już jak chcę.Ok a konfiguracja to po to żeby np hasło zrobić tak ? czy konieczna?

tak, dostaniesz instrukcję co zrobić, by ustawić hasło. hasło potrzebne jest w tym momencie do jednorazowej autoryzacji przy połączeniu wifi - przy lan nie będzie potrzebne żadne hasło - net będzie się od razu łączył. czy konieczne? teoretycznie nie - jeśli chcesz za free dzielić się przez Ciebie opłacanym netem :wink: oczywiście, nieunikniony jest spadek prędkości, jak ktoś będzie podpinał się i np. ściągał przez torrenty. A w razie czego odpowiedzialność spada na abonenta.

pozdrawiam.

tam gdzie będę miał neta to nikt nie będzie się wpinał xD jadę z usa do polski (wracam) i mieszkam w polsce na takiej ulicy co nikt nie ma komputera chyba :smiley: