Kablówka i linksys wrt54gl


(Zks1938 1993) #1

Witam mam DIANE (kablówke) ze słupa idzie taki kabel który ma wtyczkę wkręcaną taką jak na zdjęciu pokazałem i modem ma wyjście LAN i kablem skrętką do kompa się daję. I teraz mam pytanie czy tak jak pokazałem na screenie będzie działać do głównego mój modem kablem LAN.Do pozostałych czterech podłączyć 2 komputery stacjonarne i trzeci laptop który łapałby sygnał poprzez Wi-fi tak ma być podłączone ? modem linksys dopiero planuję kupić jestem zielony w tym temacie

SS

http://img109.imageshack.us/img109/6210 ... 92f9d1.jpg


(toones) #2

z modemu podpinasz kabel pod te pierwsze gniazdko, resztę jak już chcesz. musisz router skonfigurować, bo będziesz mieć sieć niezabezpieczoną.

Modem wart ceny - sam z takiego korzystam w podobnej konfiguracji lan-wifi i wszystko śmiga.


(Zks1938 1993) #3

ok czyli tak jak pisałem modem do głównego a resztę już jak chcę.Ok a konfiguracja to po to żeby np hasło zrobić tak ? czy konieczna?


(toones) #4

tak, dostaniesz instrukcję co zrobić, by ustawić hasło. hasło potrzebne jest w tym momencie do jednorazowej autoryzacji przy połączeniu wifi - przy lan nie będzie potrzebne żadne hasło - net będzie się od razu łączył. czy konieczne? teoretycznie nie - jeśli chcesz za free dzielić się przez Ciebie opłacanym netem :wink: oczywiście, nieunikniony jest spadek prędkości, jak ktoś będzie podpinał się i np. ściągał przez torrenty. A w razie czego odpowiedzialność spada na abonenta.

pozdrawiam.


(Zks1938 1993) #5

tam gdzie będę miał neta to nikt nie będzie się wpinał xD jadę z usa do polski (wracam) i mieszkam w polsce na takiej ulicy co nikt nie ma komputera chyba :smiley: