Kadu + autostart bez terminala?

Zainstalowałem kadu i muszę go odpalać z terminala prze komendę KADU, czy jest możliwość żeby kadu sam mi się odpalał bez terminala przy starcie systemu ?

Może jeszcze pochwaliłbyś się jakiego środowiska graficznego używasz.

gnome

tak musisz napisać prosty skrypt bash bo czasami w gnome kadu nie pojawia się w tray-u

do dzieła w konsoli

gedit kadustart

wpisz w nim

zapisz plik

chmod +x kadustart

dodaj ten skrypt do sesji gnome

system->admministracja->sesja

[Prawy Przycisk Myszy] na Pulpicie -> Utwórz aktywator… ->

zrzutekranueo0.th.png

Wciskasz OK i masz już ikonkę Kadu na pulpicie. :slight_smile:

Albo :

A było przeczytać DO KONCA istrukcję instalacji na stronce http://www.kadu.net dla ubuntu 7.04.

Tam jest napisane co zrobic, ale duuuzo ludzi nawet nie chce sie tego przeczytać :? (to co napisał stealth)

koledzy chyba nie doczytali 1 postu do końca, bo ten nie chce utworzyć aktywatora na pulpicie czy w menu ale uruchamiać kadu przy starcie x sesji, w moim poście jest opisany prosty sposób :slight_smile:

nie czytałem żadnej instrukcji …

Turkissh , zrobiłem jak mówiłeś ale nie uruchamia się przy starcie :stuck_out_tongue:

bredzisz :slight_smile: na pewno coś źle wpisałeś :slight_smile: ustaw sleep na 10.

a konkretnie gdzie mam to zrobić w jakim katalogu ?

nieistotne może być w twoim home

no to nie działa

a co się wyświetla jak wpiszesz w konsoli

sh nazwaskryptu

??

nadałeś prawo +x ??

to jest podstawowa wiedza unixowa i skryptowa (bash)

sh: Can't open kadustart

nadałem plik, jest w home

a wpisz

cat kadustart

i wklej co wyświetla

już zrobiłem mały bład miałem dzięki działa =]

widzisz sporo się nauczyłeś teraz każdą aplikację możesz w ten sposób uruchamiać przy starcie Xów.

hjln1593264496b.png

Turkissh , mam jeszcze 1 pytanie czy korzystając z tego

#!/bin/bash

sleep 8

kadu

mogę zrobić taki skrypt:

(przykładowo)

#!/bin/bash

sleep 8

kadu

xmms

firefox

czy do 1 skryptu może być tylko 1 program ?

możesz dopisać więcej a jeśli nie zadziała (czasem tak bywa) to tworzysz kolejne skrypty

JesperKyd w GNOMIE często jest tak, że kadu wywoływany przez sesję startuje szybciej niż tray na panelu gnome - przez co staje się niewidoczny w tray-u.