Kadu pod Arch Linux - działa wam?

Witam,
od jakiegoś czasu (2 tygodnie?) kadu mi się non stop zawiesza. Przedtem używałem je ze 2 lata i było ok. Zawiesza się w momencie gdy przychodzi wiadomość (oczywiście nie zawsze). Mam wrażenie że najczęściej dotyczy to wiadomości, które nie mają otwartego okna rozmowy, ale po dłuższej rozmowie też się zdarza. Czasem nie mogę go wcale uruchomić, gdy czeka na mnie kilka wiadomości offline, bo za każdą wiadomością się zawiesza. Wiadomości takie są tracone, więc nawet nie wiem kto je pisał. Czasem przed zawieszeniem pojawia się dymek z powiadomieniem i w nim widzę treść i od kogo, ale otworzyć okna rozmowy się już nie da. Kadu zniknęło z oficjalnego repo arch, przeszło do aur. Standardowo się nie kompiluje, ale poprawka jest prosta i skompilowałem je, ale nic to nie dało. Usunięcie folderu .kadu i ustawienie wszystkiego od zera także nic nie dało. Po zawieszeniu trzeba użyć killall -9 kadu. Z zawieszonym kadu system się nie chce zamknąć.
Próbowałem przenieść się na Pidgin, ale tam spora część listy kontaktów świeci jako dostępna, mimo, że jest niedostępna. W debugu Pidgina jest przy tych kontaktach info:
(22:06:54) gg: notify60: (numergg) status=37; version=0; descr=(null)
(22:06:54) gg: ggp_update_buddy_avatar: disabled, please update to 3.0.0, when available
(22:06:54) gg: GG_EVENT_NOTIFY: Unknown status: 37
Chyba, że znacie coś dobrego do gg, i xmpp?
Używam XFCE z kompozytorem compton.

  1. https://www.gg.pl/prawne/lista-autoryzowanego-oprogramowania/

  2. Jaka wersja Kadu?

  1. Widzisz tam coś pod Linuxa? bo ja nie.
  2. kadu 4.3-1, jedyna jaka jest w aur https://aur.archlinux.org/packages/kadu/

edit: 1. Jest coś niby pod ubuntu.

Przecież gg od istnieje na Linuksa.

Gg wydało binarke, którą uruchomisz na dowolnym Linuksie, nie tylko na Ubuntu.

Podpisane było że pod Ubuntu. Udało mi się uruchomić tego reklamiarza, jednak szukam czegoś innego. Kadu było dobre gdy działało, pidgin pewnie też byłby dobry, gdyby działał. Jest jeszcze coś podobnego?
Wracając do pytania: Kadu pod Arch Linux - działa komuś? czy nikt już tego nie używa? bo nie wiem czy tylko mi się coś w systemie skopało, czy po jakiejś aktualizacji coś się stało niezgodne z czymś i przez to przestało działać wszystkim.

Kadu nie używam od czasu, gdy przeszedłem z Archa na Gentoo, ponieważ Kadu to QT, a ja wolę Gnome i GTK. Opcje są dwie: albo w Archu coś spitolili (między innymi dlatego przeszedłem z Archa na Gentoo), albo Kadu ma jakiegoś buga. Spróbuj downgrade do wersji, która Ci działała lub skompiluj z AUR, lub ze źródeł.

Skoro Kadu zostało przeniesione do AUR, to chyba to coś znaczy. Skoro devsi nie chcą już wspierać Kadu, to albo Kadu nie jest już rozwijane (nie korzytsam, nie śledzę jego rozwoju), albo jest jakiś inny powód, np. właśnie niestabilne działanie aplikacji.

Polecam wersję 2.xx. Przed chwilą skompilowałem 4.xx i nie mogłem się nawet połączyć. Na wersji 2.xx wszystko działa jak ta lala :wink:

1 polubienie

Za stroną kadu: "Kadu is no longer actively maintained."
Wersja która mi działała, to ta, którą mam od dawna, 4.3.1 Wcześniejsze wersje też używałem i było ok, jedynie problem miałem z wersjami 2.x, już nie pamiętam co, ale od wersji 3x wszystko grało.
Stanęło jednak na Pidgin, który okazał się prosty w naprawie. Wystarczyło dopisać ten nieznany status do statusów offline. Co ciekawe, biblioteka libgadu zna ten status i ma zdefiniowany jako: GG_STATUS_UNKNOWN
W pliku src/pidgin-2.12.0/libpurple/protocols/gg/gg.c w funkcji:
static void ggp_generic_status_handler(PurpleConnection *gc, uin_t uin, int status, const char *descr)
jest:
switch (status) {
case GG_STATUS_NOT_AVAIL:
case GG_STATUS_NOT_AVAIL_DESCR:
case GG_STATUS_UNKNOWN: // <= to dopisalem
st = purple_primitive_get_id_from_type(PURPLE_STATUS_OFFLINE);
break;
[…] }
Skompilowałem i jest ok.
Gdzieś dokopałem się, że Pidgin w wersji 3.0 który kiedyś tam ma wyjść, jest to uwzględnione od 2014 roku…