Kadu - problem z importem listy kontaktów

Zainstalowałem sobie Knoppixa 3.8 na dysk (kurna przez to usunąłem sobie wszystkie mp3, filmy i programy :(:frowning: )

Zainstalowałem tez kadu, zaimportowałem liste i kadu wygłąda tak:

kadu2zp.jpg

Chodzi o to że nic się nieda zrobić. Klikam na jakiś kontakt i chce mi wysłac sms chociaż niemam nikogo komórki na gg.

Chcę żeby normalnie było widac kontakty :wink:

PS. Macie może jakies pakiety rpm na najnowsze kadu, skype i tlena Mogą być i te tar.gz ale niewiem jak się je instaluje (jakim poleceniem) :smiley:

A nie przyszedł ci do głowy taki perwersyjny pomysł zeby zobaczyc na oficialnej stronce Kadu? :twisted:

Pierwszy wynik wyszukiwania w nieziemsko skomplikowanym google!

klik

A tak pozatym to polecam EKG bardzo fajny programik…

No dobra, ale niewiesz co zrobić z tym powyżej ?? z nikim nie moge rozmawiac

Zaimportuj liste kontaktów z pliku tekstowego… a jak bedzie to samo to recznie wklej kontakty do $HOME/.gg/

Za bardzo Ci nie pomogę, ale prawdopodobnie Kadu źle odczytał plik pobrany z serwera. Jeżeli nie masz gdzie indziej zapisanych kontaktów, to możesz je sobie “zczytać” ręcznie z /home/user/.gg/userlist. możesz też go ręcznie przerobić. Poprawny wpis powinien wyglądać tak:

  • Koleżanka;;Koleżanka;Koleżanka;666777888;;232654;

Nie wiem dokładnie który z tych wpisów dotyczy imienia, nazwiska, pseudo i nie mam teraz czasu sprawdzać tego, ale wyjdzieto Ci to w praniu. Pierwszy nr to nr telefomu, drugi - nr GG.

Mam nadzieje że chociaż trochę pomogłem.

Kadu źle odczytało dane, ja też tak miałem.

Rozwiązanie jest proste i wymaga 2 min pomyślunku :slight_smile:

wejdź w edycję informacji o kontakcie. Tam powinien być numer GG wpisany zupelnie gdzie indziej. Po prostu skopiuj go w miejsce przeznaczenia :smiley: i wsio :smiley:

Jakby co, w knoppiksie masz Gaima, który obsługuje sieć GG.

Dzięki działa :smiley: