Kafejka internetowa

Kończe Liceum i mam plan założyć kafejkę internetową.

Według was, co w takiej kafejce oprócz kompów i netu powinno się znaleźć.

Piszcie swoje pomysły.

Czy ktoś skłonny jest napisać prowizoryczny cennik takiego przedwsięwzięcia? Według mnie to wydatek rzędu 10 000zł.

Rolnicy dostali dotacje, a informatycy? Też by im sie przydało.

Aha i jeszcze jedna kwestia do przedyskutowania - kursy. Jak uzyskać licencję do kształcenia np. emerytów w zakresie korzystania z komputera?

Najpierw musisz pomyśleć czy ci sie to opłaca i czy by to wypaliło w ogóle.

Spokojnie. Obliczyłem, że po spłatach rat i kredytu będę miał na smalec i chleb.

Kafejki internetowe gdy internet jest już tak powszechny?

Hmmm, wydaje mi się, że nie jest to dobry pomysł.

W moim miescie neostrada “wykończyła” kawiarenki :mrgreen:

zobacz :

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … nternetowa

P.S - trzeba miec rowniez swiadomosc ze coraz wiecej osob ma internet w prywatnych domach … :? 8)

Przeczytałem i nic ciekawego się nie dowiedziałem, oprócz kilku cen kompów.

Rzeczywiście, kawiarenki dziś to niby przeszłość.

Ale co sądzicie o tym, żeby udostępnić dzieciakom np. gry na ps2? 2 konsole + 4 pady wydatek rzędu 1000zł .

Mówiac o tym mam na myśli, by ludzi zaciekawić, przyciagnąć i uzyskać mniej więcej 10 stałych klientów.

Oprócz ps2 można by było też organizować kursy dla emerytów z zakresu obsługi komputera itp.

drukarka, skaner, ksero, gry.

:!:

Prędzej przyjęły by się kawiarnie,gdzie ludzie jedzą ciastka i zamawiają herbatę,a przy okazji mają dostęp do sieci,zwykłe kawiarenki internetowe upadają,może coś na zasadzie klubu gier,dzieciaki grają na paru konsolach i płacą,to też upada,coraz więcej osób ma internet, przez co i kompy w domach

Ale grać w domu a w kafejce to zupełnie inna bajka.

Kafejka musi być utrzymana w komfortowych warunkach i mieć najnowszy sprzecior, bo to przyciąga.

Czy muszę to komentować?

No ok może z matematyki nie jestem za dobry…

A masz już miejsce gdzie załażysz tą kawiarankę to znaczy kafjkę

W moim mieście padła ostatnio taka kafejka, wcześniej padły dwie inne… a to przecież uzdrowisko i jakoś kuracjusze do nich nie ciągneli…

Sądze że oprcz kompow i netu powinny być jeszcze konsole :wink: (jak już mówiłeś) no i jakieś produkty “spożycze” (typu Qeake Cola, Chipsy z far Cry, czy Armagadenowy kubek (gorący kubek):wink: ). No i zniżki dla stałych klientów. :wink:

moim zdaniem kafejki sa dobre tylko i wylacznie do grania po sieci LAN i najczesciej wlasnie dzieciaki biegna do nich zeby pograc w te slawne gierki np. Diablo,Q3 itd. :smiley:

Nasuwa się pytanie, czy warto zainwestować w taką kafejkę?

Patrix w dalekich planach ma to być w Bydgoszczy śródmieście, wiadomo, im dostępniejsza tym lepiej.

Wszędzie piszą o nowych technologiach, produktach i embargo.

Ale ja nie dostrzegam by coś zmieniało się pod tym względem w mojej okolicy. Każdy jak ma hajs to sobie kupuje kompa, łącze, wiadomo.

Więc zakładając “dziś” kafejkę internetową można liczyć na grono osób w wieku młodzieży do 18 lat i ludzi starszych, chcących zdobyć nowe umiejętności (posługiwanie się komputerem). Dostrzegam, że chcąc się rozwijać zawodowo jako informatyk nie będę miał dużej przyszłości w takiej kawiarni - bez kontaktu z drugiej strony nic nie zyskam. A nie samą kasą człowiek żyje.

kafejki internetowe niesa zabardzo oplacalne… chyba ze zrobisz jakis klub nocny z “panienkami na rurkach” :wink: to wtedy zysk wiekszy z tego bedziesz miał… cos w stylu baru, kawiarni a internet, konsole to taki maly dodatk, rozrywka

ojciecdyrektor : umnie na osiedlu jest kafejka… od ponad roku, przez pierwsze 2 miesiące szał duużo ludzi etc. po tych kilku dniach… jak w kafejce przez cały dzień jest 5 osób to jest już dobrze, a doliczyc jeszcze do tego dni w których nie ma wogóle ludzi np: sobota niedziela.

PS: Kafejka znajduje się na przeciwko (ok. 10 m) Szkoły :slight_smile:

W moim byłym gimnazjum jest kafejka (prywatna). Prawie zawsze pełno tam kolesi z 5-6 klasy podstawówki lub z gimnazjum - grają w superzaawansowaną graficznie i technologicznie grę Tibię. Koleś ma tyle klientów, bo ma tanio - coś koło 1 zł z 45 minut. Oprócz tego prowadzi kursy komputerowe.

Nie rozumiem pasjonatów tej gry, przecież to kompletne dno :roll: Ale to jest tylko moje zdanie, bo mam 3 kolegów którze tną w to cały czas :smiley:

To faktycznie bardzo tanio, w moje miejscowości też była kiedyś kafejka (jakieś 3-4lata wstecz) i gośc za 1h brał 4pln :smiley: Niestety nie długo się nią nacieszył, bo po jakimś roku ją obrabowali :stuck_out_tongue:

Kafejka internetowa to dobra sprawa Mimo że coraz więcej użytkowników posiada w domu internet. Zawsze znajdzie się ktoś kto do niej będzie chodził. Dodatkowo można (jak u mnie gość monopolista jak TPSA - bo innego wyboru nie ma) zrobił konkurencje NEOSTRADZIE. założył radiówke, cena niska w porównaniu z NEO, jakość średnia, ale net jest, a zyski ma.

A stanowisko dla konsol to też dobra sprawa. Zawsze to co innego pograć na ps lub ps2 niż na kompie.

A dotego jakiś mały barek, by zaspokoić potrzeby klientów związane z jedzeniem.

Dzięki za te rady.

Jeśli znaleźć dobre miejsce w centrum, i jeśli na 10 kompów co godzine na każdym siedziało by 5 ludków od 9.00 do 22.00 to jest to opłacalne.

Ryzyko wtopienia kasy istnieje jak zawsze.

Powiedzmy godzina 2.50 zł ps2 4 zł

do tego darmowa kawa.

ostatnimi czasy dostałem propozycję stworzenia sieci osiedlowej - czy znacie jakieś kursy jak zakładać sieć - łącze coś 3 mb, radiowe.