Kafelki oraz część aplikacji nie działa

Wczoraj zakupiłem windowsa 8, instalacja przebiegła bez problemu - oczywiście musiałem usunąć kilka aplikacji, które nie były zgodne z nowym systemem. Po instalacji okazało się, że kafelki nie działają. Po kliknięciu na dany kafelek powiększa się on na cały ekran i ponownie widzę menu startowe. Jedynie kliknięcie na kafelek PULPIT przekierowuje mnie na pulpit. Dodatkowo wyskakują mi takie błędy po uruchomieniu systemu:

  1. Microsoft .NET Error Reporting Shim: WerFault.exe- Błąd aplikacji

Instrukcja spod 0x36cf0080 odwołuje się do pamięci pod adresem 0xffffffff. Pamięć nie może być read. [odnosi się do kilku aplikacji]

Co robić?

Wykonaj ŚWIEŻĄ - CZYSTĄ instalację Windowsa, a nie Upgrade. Zachowaj dokumenty na osobnej partycji. Sformatuj partycję systemową w czasie przygotowania do instalacji Windows 8.

Niestety aktualizacja z Windows 7/Vista jest niebezpieczna. Sam Microsoft zaleca nową instalację.

czyli ważniejsze dane zachować na osobnej partycji, sformatować dysk i zainstalować windowsa 8 raz jeszcze? tylko nie wiem skąd wziąć instalkę ;/

Masz ją na płycie z Win8 - płytka do aktualizacji umożliwia zrobienie czystej instalki (tak było w wypadku Win7).

Nie wypaliłem płyty. Miałem ikone na pulpicie ale teraz widze tylko asystenta uaktualnienia.

Dodane 26.10.2012 (Pt) 10:49

Nie wypaliłem płyty. Miałem ikone na pulpicie ale teraz widze tylko asystenta uaktualnienia.

tu był post od overload

miał racje z powiem wam z antywirusami

nie ma tego postu więcej jak widzę bo chciałem podziękować DZIĘKI wszystko pracuje jak ma =D>

a fade mind może ma też racje ale to bez sens sobie tyle pracy robić :stuck_out_tongue: