Kalendarz w Corelu? Można zrobić?

Hej! :smiley: Mam takie pytanie :smiley: Czy ktoś robił już w corelu kalendarz? :o Jak tak, to jak :lol: Pozdrowienia for all :slight_smile:

Mam Corela i wydawało mi się, że coś takiego jak kalendarz nawet jest w samouczku, ale mogę się mylić :wink:

Post 1:

Tak :slight_smile: Ale mi chodizło o kalendarz taki jak książka. :slight_smile:

I napisy igrafika i opisy :smiley:

Post 2:

:frowning: I co nikt nie robił takiego kalendarza? :frowning: jak mam go zrobić?

Rysunki w Corelu a potem wklejać wszystko do innego programu,

w którym napisze treść i opisy?


Asterisk

Powoli forum to nie piekarnia. Nie upłyneło 10 min od napisania poprzedniego posta a Ty już monitujesz :shock: :shock:

W ten sposób uzyskasz efekt wprost przeciwny do zamierzonego :arrow: nikt Ci nie pomoże.

robił, robił

rysunki np. w photoshopie, teksty w corelu (możesz importować z innych programów)

wrzucasz grafiki do corela, układasz tak jak chcesz i masz kalendarz

jeśli chodzi ci o “kreatora” to w corelu go nie znajdzisz

jest to żmudna robota niestety :frowning:

jeśli chcesz mieć dobry efekt pracy nie rób tego przypadkiem w wordzie albo w innym egzotycznym programie

Dziękuje za informacje. :smiley: I właśnie miałam zamiar robić to w Wordzie ( chodzi o tekst ) :? A Ty w jakim robiłeś skoro odradzasz Word? A co myślisz o InDesigne? To do tekstu, ale bardziej czasopisma. :slight_smile:

w wordzie możesz sobie przygotować tekst, a później wkleić go do Corela.

Generalnie zrób kalendarz w Corelu, będzie ci łatwiej pozycjonować elementy. o InDesigne słyszałem, ale nic w nim nie robiłem, więc nic na jego temat ci nie powiem :slight_smile:

Rysunki wolisz robić w photoshopie? Ja nie wiem dlaczego, ale wole Corela. Ciekawa jestem jak Ci wyszedł ten kalendarz. :slight_smile: Może zamieścisz jedną strone tak dla pokazu? :slight_smile: Ocenimy :wink:

dlatego, że masz większe możliwości stosowania efektów itp. :slight_smile:

P.S. do Corela są płyty z clipartami gotowych kalendarzy

No tak efekty. A ja w Corelu lubie to, że ma taki arkusz biały i można malować poza tym docelowym arkuszem. Jednym słowem czuje się w Corelu jak malarz. To chyba mój uraz z czasów wczesnej młodości :slight_smile: - czasy LO kiedy to malowaliśmy farbami na sztalugach.

A Twoje dzieło( kartka z kalendarza) nie ujrzy światła forum? :slight_smile: To może jakieś inne, niekoniecznie kalendarzowe?

w photoshopie też masz taką możliwość :slight_smile:

Wiem, ale pierwszym programem, który poznałam był Corel. Spodobał mi się i pozostałam mu wierna :slight_smile:

Photoshop ma to samo niby, ale takie inne, dziwne :wink: Jakoś ujął mnie Corel :slight_smile: