Kalendarz wydarzeń

(mariuseq) #1

Chcę na stronie utworzyć kalendarz w informacją o wydarzeniach w danym dniu. Coś takiego, jak np. tu lub tu.

Istotne dla mnie jest, by kalendarz miał układ miesięczny i żeby była nawigacja pomiędzy miesiącami, tzn. jeśli mam wrzesień, to żeby można było zobaczyć co jest też w październiku i później, a nie żeby październik pojawiał się dopiero z dniem 1 października.

Proszę o wskazanie jakiegoś rozwiązania, skryptu.

(skrzek) #2

to zależy jakie wydarzenia będziesz miał na stronie i czy chcesz żeby użytkownicy łatwo mogli o nich pamiętać.

zobacz tutaj - http://www.filmowastolica.pl/kalendarz/

to kalendarz googlowy, który można współdzielić, w dobie telefonów z androidem, bardzo fajna użyteczność - jedno kliknięcie i wszystkie terminy (+ewentualne modyfikacje) zawsze mam pod ręką.

(Ostatni Mohikanin) #3

Do wypowiedzi skrzeka dołożę jeszcze tylko to, że wyświetlanie takiego kalendarza można dostosować na stałe, bez możliwości zmiany widoku przez przeglądających kalendarz. Dostępne widoki to: tydzień, miesiąc lub plan dnia. Jeżeli kalendarz wyświetlany jest jako dość szeroki, to problemu nie ma, ale przy małej szerokości kalendarza dni mogą na siebie nachodzić, a cały układ kalendarza zacznie się zlewać. Dlatego warto ustawić wyświetlanie kalendarza na stałe, jako np. tydzień lub - jak na mojej stronie - jako plan dnia.