Kalendarz wydarzeń

Chcę na stronie utworzyć kalendarz w informacją o wydarzeniach w danym dniu. Coś takiego, jak np. tu lub tu.

Istotne dla mnie jest, by kalendarz miał układ miesięczny i żeby była nawigacja pomiędzy miesiącami, tzn. jeśli mam wrzesień, to żeby można było zobaczyć co jest też w październiku i później, a nie żeby październik pojawiał się dopiero z dniem 1 października.

Proszę o wskazanie jakiegoś rozwiązania, skryptu.

to zależy jakie wydarzenia będziesz miał na stronie i czy chcesz żeby użytkownicy łatwo mogli o nich pamiętać.

zobacz tutaj - http://www.filmowastolica.pl/kalendarz/

to kalendarz googlowy, który można współdzielić, w dobie telefonów z androidem, bardzo fajna użyteczność - jedno kliknięcie i wszystkie terminy (+ewentualne modyfikacje) zawsze mam pod ręką.

Do wypowiedzi skrzeka dołożę jeszcze tylko to, że wyświetlanie takiego kalendarza można dostosować na stałe, bez możliwości zmiany widoku przez przeglądających kalendarz. Dostępne widoki to: tydzień, miesiąc lub plan dnia. Jeżeli kalendarz wyświetlany jest jako dość szeroki, to problemu nie ma, ale przy małej szerokości kalendarza dni mogą na siebie nachodzić, a cały układ kalendarza zacznie się zlewać. Dlatego warto ustawić wyświetlanie kalendarza na stałe, jako np. tydzień lub - jak na mojej stronie - jako plan dnia.