KalendarzXP i zmulony komp

Niedawno zainstalowałem sobie KalendarzXP. Program bardzo mi się podobał i chętnie bym go sobie zostawił, gdyby nie fakt, że spowodował strasznie wolne uruchamianie się wszystkich aplikacji. Gdy dany program się już uruchomi to dalej działa normalnie. Foobar2000 normalnie otwiera mi się w 1-2 sekundy a po zainstalowaniu Kalendarz 20-30 sekund - podobnie inne programy. Odisntalowałem Kalendarz jednak problem pozostał. Przeskanowałem kompa Norton Windows Doctorem jednak niewiele pomógł.

Może ktoś wie co powiniem zrobić, by wszystko wróciło do normy

PS Przywracanie systemu odpada.

usuń jeszcze wpisy po programie z rejestru

A jesteś pewny że nie masz żadnych wirusów ?? Może to nie wina Kalendarza xp. Ja też używałem Kalendarza i nie miałem tego typu problemów

Wirusa nie mam na 100%. Problem wystąpił dokładnie po zainstalowaniu Kalendarza.

mi tez zamulalo(za malo ramu mam) ale jak wyinstalowalem to jest juz normalnie. moze przeczysc rejestr tak jak Adidadi mowi i napisz czy pomoglo.

przeczyść rejestr programem RegCleaner to napewno pomoże

No zaisnatlowalem i spradzilem i zero zamulania a mam tylko 512 ramu wiec niewiem czemu tak u ciebie Pawek tak sie dzialo :roll:

Ciągle się dzieje. Ja również nie mam pojęcia, a staje się to powoli denerwujące. Rejestr wyczyściłem zgodnie z radami, jednak nie pomogło to. Ciekawostką jest to, że zaraz po włączeniu systemu (syetm włącza się szybko) pierwszy program jaki uruchamiam , uruchamia się z normalną predkością. Dopiero każde kolejne odpalanie to zamuła. Kompa przeskanowałem pod kątem potencjalnych wirusów - czysto.

ja tez mam 512 i kalendarz Xp ciagnie mi 7MB max to 10MB

Sprawdz po kazdym ponownym uruchomieniu ile bierze pamieci i zobacz mzoe to nie jest tego przyczyna :?

Ale co ile bierze pamięci :?: Ogólnie to pamięci zajęte jest ok. 180 MB po uruchomieniu kompa

Kalendarz XP zobacz w Menaderze Zadan ile bierze nastepnie uruchom ponownie kompa i zobacz czy jest tyle samo :?

Ale ja już nie mam Kalendarza zainstalowanego…

Acha To sorry :x Myslalem ze to moze pomzoe ale… :cry:

A zobacz czy nie siedzi jescze w C:\Documents and Settings\nazw konta\Dane aplikacji

Nie sadze,ze to wina Kalendarza,mam go od dluzszego czasu i nic takiego sie nie dzieje,moze cos tam zmieniales w jego ustawieniach,jak jeszcze istnial.Przeczysc rejestr jak radza koledzy z tym,ze proponuje jv16PowerTools,narzedzia>wyszukiwanie w rejestrze>wpisz Kalendarz XP,sprawdz czy zostaly jakies wpisy i nawet jesli zostaly i usunales to powtornie kliknij na "znajdz wpisy"zeby miec pewnosc,ze jest juz czysto.

daj loga może :o

Log mam czysty.

:slight_smile: Tez miałam ten program. Jest bardzo fajny. Przy jego pomocy mozna monitorowac wiele rzeczy. Pogodę w twoim mieście. Ile metrów myszka zrbiła i kiedy. Zajętość procesora i pamięci. Rodzinne i inne swieta. Powiadamia o poczcie przychodzącej ze wszystkich wpisanych kont. Co godzinę odczytyje godzine na głos i wiele wiele innych pierdołek . Mozna w ustawieniach ustawic mnóstwo rzeczy do monitorowania. Jest jedno ale . Czym wiecej rzeczy monitorujesz tym bardziej obciąża sie system. Jeżeli monitoruje cos w internecie np konta pocztowe. To ruch w sieci zwieksza się. inaczej mówiąc cały czas coś ciągnie z sieci i to z niemałą prędkością Jeżeli masz słabe łacze to kicha. Jeżeli masz limit gwarantowany to tez kicha. Jeżeli masz słaby procek i mało pamieci to też kicha. Odinstalować go nie jest łatwo . Zdarza sie że jezeli coś pobierał ze stron internetowych To pomimo deinstalacji, strony internetowe dalej bombardują komputer. zainstaluj sobie programi do monitorowania ruchu w sieci np “DU meter” zobaczysz wtedy czy cos sie ciagnie. swoja droga programik jest bardzo fajny ale polecam dla mocnych maszyn i z dużą predkościa netu.

_sabinka_ i po co ta archeologia :?: :shock:

fajne oko hi hi hi