Kalibracja matrycy laptopa

jakiego programu uzywacie (jeśli w ogóle…) do kalibracji monitora?

http://www.softpedia.com/get/Windows-Widgets/System-Utilities/Eizo-MonitorTest.shtml

"Eizo MonitorTest is a lightweight and portable application that you can use to run tests on your monitor and calibrate it…"

dzięki;

firma ok, pewnie wie, co robi w sprawie monitorow, ale chodzi mi o bardziej - w sprawie nie tyle testow, bo takie programy mam,ale w sprawie ustawien - wyśrubowany program; w eizo jest operowanie takie i inne, ale tylko na rgb, w sumie, to jest analogon tego firmowego, od karty graf., ktory juz mam i regulowanie matrycy tylko w oparciu o proste suwaki r-g-b daje sredni efekt. Moze innych - darmowych - nie ma, to inna sprawa…

Soft to chyba rzecz wtórna. Przede wszystkim potrzebujesz kalibratora - urządzenie. Jak chcesz bez tego kalibrować? Na oko?

1.   w tym przypadku (laptop) soft nie jest wtorny. Jest jedyny.

2.   alez oczywiscie, że “na oko”. Matryce laptopa kalibratorem?? Rakieta do sasiedniego pokoju? :slight_smile: Daj spokoj. Kalibratorem kalibruje sie (dobre) monitory. Kto by kase wydawal na prof. kalibrowanie matrycy laptopa, a zwlaszcza  typowego laptopa. Zeby ustawienia rozjechaly sie po 2 tyg. ? A i tak nie beda do odtworzenia. Caly numer polega na -  bardziej, niz do znalezienia za rogiem - sofcie, ktory ma cos wiecej niz rgb w lewo, w prawo, tak, jak lightroom ma cos wiecej niz paint , do tego dobrze przenoszacy kolory inny laptop (w ocenie oczywiscie subiektywnej, glownie z max “białą bielą”=bez  zafarbu bieli) i mozna wlasnie na oko, subiektywnie oceniajac, doprowadzic matryce do minimalnej kultury. Przeciez i tak zawodowo foto kolorowych na tym sie nie obrabia.