Kalibracja monitora

Zmieniam treść pytanie o pomoc:

Spytam krótko czy naprawdę, nikt nie kalibruje monitora na tyle dobrze by mógł mi pomóc.

Ponieważ jak ustawie w systemie Windows7 -> Kalibracja wyświetlania kolorów

najpierw - gamma kolorów - tu suwakiem w programie

następnie - jasność - w CCC 11.2 Display Color (Digital Flat-Panel) (piszą żeby to robić to za pomocą monitora, lecz mój LG L173ST mam ustawiony na 50% jasności)

następnie kontrast - też ustawiam w CCC 11.2 jak wyżej tylko ostrość ( w LG-ku mam ostrość też na 50%)

już pisze dlaczego ustawiam w CCC, a nie w monitorze bo na nim nie mogę tego zrobić ma zbyt mały wachlarz ustawień i jak jasność ustawie na max to mam jarzeniówka - a nie monitor :slight_smile:

no i tak próbuje już od kilku dni ustawić mój obraz na kompie albo mam ustawiony dobrze kontrast i jasność to znów gamma kolorów jest ni jaka i tak odwrotnie jak ustawie dobrą gamme to mam za ciemny obraz itd… - kółko mi się zamyka.

i jeszcze jedno myślałem że schemat kolorów od monitora w czymś pomoże lecz tu d…a i to jeszcze bardziej ciemna niż z domyślnym schematem kolorów Windows :slight_smile:

wszystko to mi się popsuło po zainstalowaniu nowych sterowników do Ati Radeon 4850 tj CCC 11.2 (to właśnie w nim programiści od Ati/Amd popsuli suwak gamma,jasność,kontrast w CCC w starszych sterach był bardziej, że tak powiem funkcyjny - robiły co do nich należało tj: kiedyś wziąłem i ustawiłem w CCC gamme na 165, jasność na 20 i kontrast na 80 i było cacy a teraż przy tych ustawieniach mam ciemność - jak kto ktoś powiedział “ciemność, widzę ciemność - ciemność widzę!”) :slight_smile:

Spróbuj tutaj http://www.ziolek.pl/kalib/kalibr.html

no dzięki lecz tu ustawie tylko jasność i kontrast - a ja jeszcze gamme potrzebuje - pomocy