Kalibracja Słuchawek

Cześć,

Poszukuję programu do kalibracji słuchawek, gdyż nie umiem tak ustawić eq, żeby uzyskać takie brzmienie jakie mam na innym sprzęcie, do którego je podłączam. Niestety nie znalazłem dla nich wykresu przenoszenia. Model to Philips SHL3100/100

Nie ma takiego programu do kalibracji słuchawek, poza specjalistycznym softem do masteringu wspierającym jedynie wybrane modele słuchawek z najwyższej półki.

Jeżeli na kompie słuchawki Ci źle grają to posprawdzaj czy nie masz powłączanych efektów jak SRS czy inne badziewia “polepszające” dźwięk.

Brzmienie dźwięku zależy od karty dźwiękowej w dużym stopniu. Zintegrowane karty zazwyczaj nie powalają jakością, w końcu służą tylko do “odtwarzania dźwięku”. Sprawdź czy w innym sprzęcie nie ma lepszej karty dźwiękowej (odtwarzacze mp3/mp4/ipody/nokie xpressmusic mają dedykowane chipy do odtwarzania dźwięku i dlatego świetnie brzmią).

@Kraefezze Możliwe, że jest tak jak mówisz. Mam dźwięk zintegrowany z Asusa Z97-A (mam nadzieję, ze nie pomyliłem). Czyli niestety nie ma dla PC czezegoś takiego jak Adapt Sound dla Androida?

Czasy kiepsko grających zintegrowanych dźwiękówek minęły wiele lat temu, wraz z układami AC97. Nowe integry spokojnie zastępują budżetowe Xonary i trzeba by mieć nie lada słuch, żeby usłyszeć jakąkolwiek różnicę (a w to, że autor tematu usłyszy to na swoich słuchawkach to wątpię…). A w Twojej płycie Asusa siedzi Realtek ALC1150 i jest to jeden z najlepszych układów zintegrowanych.

Jeżeli dźwięk z komputera różni się wyraźnie między innymi urządzeniami, to prawdopodobnie masz włączone (lub wyłączone) jakieś efekty dźwiękowe i tyle - może przyzwyczaiłeś się do gorszego/innegoo brzmienia z tych innych urządzeń (np. właśnie przez włączone efekty dźwiękowe lub przez ten program, o którym wspomniałeś) :P.