Kalibracja telewizora Samsung

witam od niedawna jestem posiadaczem tego telewizora http://www.komputronik.pl/product/13265 … 6D450.html mam problemy z optymalnym ustawieniem obrazu chodzi tu głównie o ostrość obraz jest taki jak by lekko zamazany i rozmyty może mógł by ktoś wrzucić optymalne ostawienia dla tego modelu na forach znalazłem mnóstwo podobnych postów niestety żaden nie dotyczył akurat tego modelu

co prawda mam inny model ale też samsunga ledowego więc i może w twoim będzie to samo. miałem dokładnie taki sam obraz jak mówisz i poszukaj w ustawieniach obrazu lub jakości opcji “cyfrowa redukcja szumu” lub coś pdobnego i ją wyłącz, w moim modelu są dwie opcje, redukcja szumu i właśnie cyfrowa redukcja i ta opcja powodowała rozmyty i zamazany obraz.

Znalazłem opcje “filtr zakłóceń cyfrowych” i tą opcje wyłączyłem ale poniżej jest jeszcze opcje redukcja zakłóceń MPEG tą opcje też całkowicie wyłączyć ??

to na 100% jest powodem rozmycia, przynajmniej w moim tv tak jest a ta druga raczej nie powinna powodować zakłóceń bo to normalny filtr ktory polepsza obraz w przypadku obrazu tv analogowej lub filmów avi, ale nie masz się czego bać i sprawdzaj metodą prób i błędów. zmieniaj ustawienia i sprawdzaj efekt a znajdziesz winowajce. jeśli masz taka opcje to w schematach obrazu ustaw sobie na obraz dynamiczny zamiast np natural, to też bardzo zmienia obraz.