Kalibracja telewizora Samsung

(Darasksd) #1

witam od niedawna jestem posiadaczem tego telewizora http://www.komputronik.pl/product/13265 ... 6D450.html mam problemy z optymalnym ustawieniem obrazu chodzi tu głównie o ostrość obraz jest taki jak by lekko zamazany i rozmyty może mógł by ktoś wrzucić optymalne ostawienia dla tego modelu na forach znalazłem mnóstwo podobnych postów niestety żaden nie dotyczył akurat tego modelu

(azazel666) #2

co prawda mam inny model ale też samsunga ledowego więc i może w twoim będzie to samo. miałem dokładnie taki sam obraz jak mówisz i poszukaj w ustawieniach obrazu lub jakości opcji "cyfrowa redukcja szumu" lub coś pdobnego i ją wyłącz, w moim modelu są dwie opcje, redukcja szumu i właśnie cyfrowa redukcja i ta opcja powodowała rozmyty i zamazany obraz.

(Darasksd) #3

Znalazłem opcje "filtr zakłóceń cyfrowych" i tą opcje wyłączyłem ale poniżej jest jeszcze opcje redukcja zakłóceń MPEG tą opcje też całkowicie wyłączyć ??

(azazel666) #4

to na 100% jest powodem rozmycia, przynajmniej w moim tv tak jest a ta druga raczej nie powinna powodować zakłóceń bo to normalny filtr ktory polepsza obraz w przypadku obrazu tv analogowej lub filmów avi, ale nie masz się czego bać i sprawdzaj metodą prób i błędów. zmieniaj ustawienia i sprawdzaj efekt a znajdziesz winowajce. jeśli masz taka opcje to w schematach obrazu ustaw sobie na obraz dynamiczny zamiast np natural, to też bardzo zmienia obraz.