Kalkulator finansowy na strone www


(Karassu) #1

Witam, chciałbym napisać kalkulator finansowy, który będzie obliczał ile pieniędzy zaoszczędziliśmy. W jakim języku go pisać aby można go było użytkować na stronie internetowej ?


(boykott) #2

Javascript / jQuery najlepiej.


(StawikPiast) #3

Praktycznie w każdym. Nie musi to byc javascript I pochodne. Może też działać po stronie serwera, czyli ASP, PHP I masa innych języków. Praktycznie wszystko inne tez zadziała. Więc wybierz to w czym masz już stronę napisaną.


(Djluki) #4

Przepraszam za wyrażenie, ale czy Cię Bóg opuścił ?:slight_smile: (bez urazy)

 

Kalkulator finansowy polega na tym, że są jakieś dane, klient sobie klika różne parametry i otrzymuje wyniki. W 99% przypadków zestaw tych danych jest stały i nie musi być pobierany z bazy za każdym razem - wystarczy raz. Więc po jakiego czorta odpytywać serwer, za każdym razem kiedy ktoś zmienia suwak czy liczbę w kalkulatorze? 

Do tego jest JS, żeby te dane załadować RAZ i robić obliczenia po stronie klienta, a nie męczyć serwer. A jak Ci nagle 10 000 000 klientów zacznie bawić się kalkulatorem? Zrobi się problem...

 

 

Karassu - najwygodniej będzie użyć jQuery (pewnie slider się przyda: http://jqueryui.com/slider/#default)


(Frankfurterium) #5

Stosunkowo popularne w dzisiejszych czasach są frameworki używające kompilacji skośnej. Można taki kalkulator napisać np. Javie z użyciem GWT, a wynikiem będzie JS-owy komponent nieodpytaujący, kiedy tego sobie nie życzymy, serwera.