Kalkulator na egzamin maturalny

siema, mam mały dylemat, w tym roku zdaje mature no i wyraźnie na kartach egzaminacyjnych z poprzednich egzaminów z matematyki rozszerzonej i fizyki rozszerzonej kŧóre znajdują sie na stronie OKE jest napisane że można posiadać kalkulator, moja matematyczka twierdzi ze nie jest zabronione posiadanie skomplikowanego kalkulatora np. Casio fx-991MS lecz zwątpiłem w to i napisałem do OKE i odpisali mi że musi być prosty, no ok, nie ma tragedii przecież i tak muszę coś umieć :stuck_out_tongue: ale jakiś czas temu rozmawiałem z innym nauczycielem, egzaminatorem i ten też mi mówi że dozwolony jest zaawansowany byle by nie rysował wykresów, całości obliczeń itp no i znowu napisałem do OKE i tym razem odpowiedź pozytywna, można mieć kalkulator nawet bardzo skomplikowany i nikt nie może mi takiego zabronić wniść gdyż nie jest to nigdzie sformułowane jaki moge wnieść a jaki nie, po prostu kalkulator,

no i tu problem, może ktoś z was w tym roku zdaje maturę albo zdawał rozszerzoną z fizyki lub matmy w ubiegłych latach i podzielił by sie swoją wiedzą na temat jaki kalkulator jest dozwolony a jaki nie, czytałem wiele opinii na necie i co osoba to inne zdanie,

Kalkulator prosty jest dozwolony, tylko, że ‘prosty’ różnie się interpretuje. Dla jednych to kalkulator z mnożeniem/dodawaniem/dzieleniem/odejmowaniem, dla niektórych to również kalkulator do bardziej złożonych obliczeń.

Natomiast na 100% jest zakaz używania kalkulatorów graficznych, to jest oprócz liczenia rysujących wykresy itp (wyjątkiem są klasy zdające maturę międzynarodową, dla których jest to dozwolone).

Najlepiej poradź się nauczyciela matematyki/fizyki w swojej szkole tudzież dyrektorki.

A co do matury - i tak ciężko znaleźć zastosowanie na maturze dla kalkulatora, który robi coś ponad podstawowe operacje.

Powodzenia :wink:

no matematyka to matematyka bardziej przydatny jest na fizykę, bo bardziej skomplikowane zadania sie zdarzają,

dobra, matematyczki sie radziłem i pisałem jej zdanie, tylko że ok w szkole każdy może uważać że kalkulator tzw rozszerzony można wnieść a oke przyśle nauczyciela który stwierdzi ze nie i tyle… dlatego chciałbym sie upewnić, jeśli istnieje odnaleźć jakiś zapis regulujący to

jeszcze pytanie, i tak muszę kupić sobie jakiś zaawansowany kalkulator, czy ten jest dobry, w sensie czy w podobnej cenie można zakupić lepszy

http://www.allegro.pl/item901897464_kal … iwice.html

To weźmiesz 2 kalkulatory: prosty i naukowy … najwyżej któryś Ci skonfiskują :wink:

niezDarek , niestety ale np. u mnie to konfiskowali takie bardziej “zaawansowane” sprzęty.

Najpierw zadaj sobie pytanie po co Ci zaawansowany kalkulator?

I tak większość obliczeń będzie polegać na mnożeniu bądź pierwiastkowaniu

np. całki… na polibudzie sie przyda…

Do zadań maturalnych nie wykorzystasz skomplikowanych funkcji kalkulatora. Chcesz liczyć całki na kalkulatorze, na studiach? Zainwestuj lepiej w dobre tablice matematyczne (koniecznie muszą posiadać znaczek MENiS).