Kamera 1500-2000 zł koniecznie z gniazdem mikrofonowym


(Mskitek) #1

Witajcie.

Dawno nie zagłębiałem się w świat fotografii i nowinek, które ujrzały światło dziennie przez ostatnie kilka lat. Mam dla ludzi zakręconych w branży pytanie. Poszukuję kamery FullHD w cenie max. do 1500-2000 zł, która będzie posiadała gniazdo mikrofonowe (mini jack stereo), fajnie by było gdyby też posiadała port na słuchawki, ale w dzisiejszych czasach to widzę, że to wydatek już ze 3 kafle ;/. Bardzo przykro mi, że tak się rynek rozwinął, a producenci skąpi zmuszają do dużych wydatków wcale nie oferując dobrych produktów - kiedyś to co druga kamera miała oba gniazda i było gites, a teraz szkoda gadać... W każdym razie zależy mi na tym żeby bitrate był w miarę wysoki, jak na możliwości cenowe. Zakręciłem się wokół dwóch marek - Panasonic i Sony. Te dwie firmy miały wiele świetnych modeli jak np. HDC-SD90, ale nie rozumiem dlaczego oni wycofują zeszłoroczne modele z rynku, np. na amazonie to są jeszcze nawet i sprzed dwóch lat, wytłumaczy mi to ktoś? Polska to jakiś śmietnik ;/. W każdym razie odkopałem kilka linków:

http://www.skapiec.p...18/comp/3813810

http://www.agito.pl/...175-532285.html

Co powiecie na ich temat? Chciałbym się też dowiedzieć czy w tej cenie dorwę z gniazdem mikrofonowym jeszcze coś od innych producentów np. Canon czy Samsung. Słyszałem także, że Toshiba ostatnio wypuściła tanie modele Camileo, które rzekomo mają port mini jack na mikrofon zewnętrzny, ale tutaj pytanie - czy jakość tych kamer jest zadowalająca czy to shit? Z góry dzięki wszystkim za polecenie konkretnych modeli oraz PROSZĘ podanie ich wad i zalet. Pozdrawiam.


(Xemidra) #2

Nie sądzisz, że to pytanie bardziej na forum fotograficzne ?

Tutaj możesz liczyć na znacznie mniejszą odpowiedź ze strony użytkowników niż na forum poświęconym konkretnie takim właśnie rzeczom.


(Mskitek) #3

No właśnie już pisałem na dwóch (m.in. hdtv.com.pl) i zanim odpowiedzieli to minęły wieki, a odpowiedź nie była zbyt ciekawa pod względem zawartości pożytecznych informacji. Sądzę, że na dobrychprogramach jest sporo osób, które się na tym znają, albo chociaż takich, które np. kupiły kamerę i mogą mi polecić.