Kamera Asus x50rl nie działa


(L U N K A) #1

Witam, mam problem z wbudowana kamerka asus. Wystarczy, że raz włączę kamerkę to tak już zostaje. Świeci się co oznacza, że 'pracuje', ale kiedy próbuję z niej skorzystać wyświetla się komunikat w stylu 'twoja kamera jest zajęta sprawdź czy jest podłączona albo czy nie korzysta z niej inny program' i później nie da się z niej ani skorzystać ani jej zamknąć. Czasem bywa też tak, że ja siebie widzę, ale osoba z którą rozmawiam już mnie nie widzi. Pomaga jedynie restart komputera, ale i tak na kilka minut bo po chwili albo się zawiesza, albo niby pracuje, ale mnie nie widać i nie mogę jej ani zamknąć ani nic. Próbowałam z najnowszymi sterownikami ze strony producenta, ze zmianą wersji skype, itd ale nic nie działa.

help please :frowning:

dodam, że miałam formata 2 dni temu, ale problem pojawił się jeszcze przed formatowaniem i myśałam, że po formacie wszystko sie unormuje - ale niestety nie pomogło. (Mam XP home media center) Chciałam też zainstalować Virtual Camera XP, ale wyskoczył mi komunikat:

This advertised application will not be installed because it might be unsafe. Contact your administrator to change the installation user interface option of the package to basic.

I nic, nie mogę kontunuować instalacji :confused:


(igrek) #2

Proponowałbym odinstalować wszystko co związane z kamerką, i zainstaluj tylko sterownik, bez aplikacji do obsługi kamerki. U mnie pomogło.


(L U N K A) #3

Tak, tylko że ja nie wiem co to jest “to wszystko co związane z kamerką” prosiłabym o szczegóły.


(system) #4

Na bank nie masz zainstalowanych sterowników od kamerki, masz tylko te domyślne Windowsoskie

Na stronie producenta szukaj sterownika i instaluj…


(Agatonster) #5

Lunka88 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(igrek) #6

Np virtual camera. Podaj model tego asusa.


(L U N K A) #7

Przecież napisałam, że ściągnęłam sterowniki ze strony producenta. rradek21 po co odpowiadasz na posty, których nawet nie czytasz?

Dodane 30.03.2012 (Pt) 12:18

model x50rl

no właśnie nie mam tego virtual camera, ściągnęłam chciałam zainstalować, ale nie moge.


(igrek) #8

A znasz konkretny model kamerki? Do mojego Asusa są dwa sterowniki, i na jednym było dokładnie to samo. Kamerkę mam chicony. Podaj identyfikator sprzętu. Prawy przycisk myszy na mój komputer, właściwości zakładka sprzęt, menedżer urządzeń, kamery, rozwiń tą zakładkę, prawy przycisk myszy i właściwości, szczegóły, i z tej listy weź identyfikator sprzętu.


(L U N K A) #9

D-MAX, (Sonix 213) USB\VID_174F&PID_5A35\SN001

teraz na coś wpadłam, od kilku miesięcy mam drukarkę brother, właśnie zauważyłam ze z jakiegos powodu, gdy w menedżerze urządzeń rozwinęłam drzewko : urządzenia do obrazowania - jest tam podpięta ta drukarka. Czy to ma może jakiś związek? Bo o ile się nie mylę to właśnie od czasu pojawienia się nowej drukarki mam problemy z kamera. Chociaż to pewnie jedynie zbieg okoliczności.

Dodane 30.03.2012 (Pt) 12:34

dobra, już wiem czemu tam jest - bo ma skaner #-o


(igrek) #10

Spróbuj odpiąć drukarkę i ją odinstalować, nie ruszając sterownika kamerki. Czy ta drukarka ma też skaner?

Sterownik do kamerki to będzie ten ze strony Asusa

fmse.jpg

EDIT: Podejrzewam że drukarka powoduje konflikt sprzętowy, czy jeśli jest odłączona, to kamerka działa poprawnie?


(L U N K A) #11

sprawdzę wieczorem. bo teraz musze uciekać

tak ta drukarka jak ją nazywam ma skaner, bo jest urządzeniem wielofunkcyjnym #-o , a sterownik mam dokładnie właśnie ten.

anyway, dziekuje za pomoc. i do usłyszenia wkrótce

Dodane 01.04.2012 (N) 20:20

teraz ‘dziala’ ale jest do gory nogami :confused:

Dodane 04.04.2012 (Śr) 20:21

i co dalej? jakieś pomysły?