Kamera Asus x50rl nie działa

Witam, mam problem z wbudowana kamerka asus. Wystarczy, że raz włączę kamerkę to tak już zostaje. Świeci się co oznacza, że ‘pracuje’, ale kiedy próbuję z niej skorzystać wyświetla się komunikat w stylu ‘twoja kamera jest zajęta sprawdź czy jest podłączona albo czy nie korzysta z niej inny program’ i później nie da się z niej ani skorzystać ani jej zamknąć. Czasem bywa też tak, że ja siebie widzę, ale osoba z którą rozmawiam już mnie nie widzi. Pomaga jedynie restart komputera, ale i tak na kilka minut bo po chwili albo się zawiesza, albo niby pracuje, ale mnie nie widać i nie mogę jej ani zamknąć ani nic. Próbowałam z najnowszymi sterownikami ze strony producenta, ze zmianą wersji skype, itd ale nic nie działa.

help please :frowning:

dodam, że miałam formata 2 dni temu, ale problem pojawił się jeszcze przed formatowaniem i myśałam, że po formacie wszystko sie unormuje - ale niestety nie pomogło. (Mam XP home media center) Chciałam też zainstalować Virtual Camera XP, ale wyskoczył mi komunikat:

This advertised application will not be installed because it might be unsafe. Contact your administrator to change the installation user interface option of the package to basic.

I nic, nie mogę kontunuować instalacji :confused:

Proponowałbym odinstalować wszystko co związane z kamerką, i zainstaluj tylko sterownik, bez aplikacji do obsługi kamerki. U mnie pomogło.

Tak, tylko że ja nie wiem co to jest “to wszystko co związane z kamerką” prosiłabym o szczegóły.

Na bank nie masz zainstalowanych sterowników od kamerki, masz tylko te domyślne Windowsoskie

Na stronie producenta szukaj sterownika i instaluj…

Lunka88 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Np virtual camera. Podaj model tego asusa.

Przecież napisałam, że ściągnęłam sterowniki ze strony producenta. rradek21 po co odpowiadasz na posty, których nawet nie czytasz?

Dodane 30.03.2012 (Pt) 12:18

model x50rl

no właśnie nie mam tego virtual camera, ściągnęłam chciałam zainstalować, ale nie moge.

A znasz konkretny model kamerki? Do mojego Asusa są dwa sterowniki, i na jednym było dokładnie to samo. Kamerkę mam chicony. Podaj identyfikator sprzętu. Prawy przycisk myszy na mój komputer, właściwości zakładka sprzęt, menedżer urządzeń, kamery, rozwiń tą zakładkę, prawy przycisk myszy i właściwości, szczegóły, i z tej listy weź identyfikator sprzętu.

D-MAX, (Sonix 213) USB\VID_174F&PID_5A35\SN001

teraz na coś wpadłam, od kilku miesięcy mam drukarkę brother, właśnie zauważyłam ze z jakiegos powodu, gdy w menedżerze urządzeń rozwinęłam drzewko : urządzenia do obrazowania - jest tam podpięta ta drukarka. Czy to ma może jakiś związek? Bo o ile się nie mylę to właśnie od czasu pojawienia się nowej drukarki mam problemy z kamera. Chociaż to pewnie jedynie zbieg okoliczności.

Dodane 30.03.2012 (Pt) 12:34

dobra, już wiem czemu tam jest - bo ma skaner #-o

Spróbuj odpiąć drukarkę i ją odinstalować, nie ruszając sterownika kamerki. Czy ta drukarka ma też skaner?

Sterownik do kamerki to będzie ten ze strony Asusa

fmse.jpg

EDIT: Podejrzewam że drukarka powoduje konflikt sprzętowy, czy jeśli jest odłączona, to kamerka działa poprawnie?

sprawdzę wieczorem. bo teraz musze uciekać

tak ta drukarka jak ją nazywam ma skaner, bo jest urządzeniem wielofunkcyjnym #-o , a sterownik mam dokładnie właśnie ten.

anyway, dziekuje za pomoc. i do usłyszenia wkrótce

Dodane 01.04.2012 (N) 20:20

teraz ‘dziala’ ale jest do gory nogami :confused:

Dodane 04.04.2012 (Śr) 20:21

i co dalej? jakieś pomysły?