Kamera Canyon nie działa

Kamera: Canyon CN-WCAM21 podłączana do USB

System: Windows XP Pro SP2

Ze względu na kiepską jakość wideo w Skype zainstalowałem nowszą wersję sterowników (od producenta) bez usuwania poprzednich. Odtąd zaczęły się problemy. Czasami kamera nie chciała działać. Potem odinstalowałem wszystkie sterowniki i zainstalowałem tylko oryginalne z płyty CD (starsze).

Wkurzyłem się i usunąłem wszystkie pozostałości z C:\Windows i rejestru. Zainstalowałem ponownie stery z CD. Niestety, laptop w ogóle jej nie widzi. Podłączam / odłączam - nawet lampka nie drgnie, nawet dysk nie wzbudza aktywności.

Może usunąłem ważne pliki systemowe? Może zostały pozostałości po kamerze?

Sprzęt jest dobry. Sprawdzany na innym PC.

Zainstaluj SP3, w tym Camera Provider z Windows Update.

Czy instalacja SP3 jest konieczna? Które pliki odpowiadają za poprawne wykrywanie kamer internetowych?

może soft w kamerce jest uszkodzony albo za stary

Powracam do tematu. Kamera odmówiła pracy. Nie pomaga ponowna instalacja. O ile tamtym razem zlokalizowałem błędnie działające urządzenie Serial w Menadżerze Urządzeń, tym razem przy żadnym nie pojawia się wykrzyknik.

Które składniki systemu odpowiadają za prawidłową pracę kamer internetowych?

Usługa Windows Image Acquisition jest aktywna, jeśli w ogóle jest potrzebna.

Po prostu po instalacji sterowników z płyty nie ma komunikatu “znaleziono nowy sprzęt”. Kamera nawet nie pojawia się w menadżerze urządzeń. Jak sprawdzić, czy system w ogóle załadował jej sterowniki? Czym pozbyć się starych?

PS. Tamtym razem pojawił się błąd: brak żądanej sekcji w pliku .inf - wstawiłem [ClassInstall32] do oem9.inf i poszło. Teraz w ogóle nic. Może trzeba coś pogrzebać w tym pliku?

Raczej nie da się tak łatwo zmienić softu w tej kamerce.