Kamera Cyfrowa Canon MV890 - Czy Warto Kupować?

Cześć,

Jestem na etapie kupowania kamery cyfrowej. Przeglądając różne oferty/promocje rzuciła mi się w oczy kamera Canon MV890 - czy warto ją kupować i inwestować w nią k/800 zł czy raczej odpuśćić sobie ten model?. Kamere potrzebuje okazyjnie coś uwiecznić/nakręcić.

Proszę o Wasze rady, sugestie.

Temat troszkę się zestarzał ale napiszę coś w tym wątku gdyż od kilku dni także się zastanawiam dokładnie nad tym samym modelem kamery.

Z tego co zdążyłem się zorientować kamerka jest dość przyzwoita (czyt. "przeciętna) a jej główną wadą jest ponoć głośna praca, która nawet uwaiecznia się na wykonanym nagraniu :wink:

Mimo to myslę, że produkt wart jest uwagi gdyż w promocji wiadziałem go za 690zł :slight_smile:

Zdaje się, że następca (chyba MV900?) kosztuje już circa 800zł.

Oczywiście chętnie także poznam inne opinie na ten temat.

JUDGE , ja kamere Canona MV890 mam od 6 grudnia 2006 roku i nie narzekam. Fakt może jest ciut za głośna i nie kiedy słychać to na nagraniu ale też nie ma się co dziwić jest to zapis na “taśmę” a nie na DVD. Nie ma nic idealnego, coś zawsze będzie miało małe minusy. Poza tym kamerka miła i łatwa w obsłudze, polskie menu ułatwia prace, ma dobre nagrywanie dźwięków. Do amatorskiego i sporadycznego uwieczniania ciekawych chwil polecam tą kamerkę - naprawde warto.

Model MV890 a model MV900 nie wiele się różnią - zobacz sam różnice 48d6e10c3d2d46fem.jpg .

Witajcie,

to ja się dołączę do dyskusji na temat MV890 - również rozważam zakup tej kamery, ale zastanawia mnie jedna rzecz: jak przegrywa się z niej filmy na DVD - czy podłącza się kamerę przez USB, czy za pomocą firewire? Jak Wy to robicie? Czy może trzymacie wszystkie filmy na miniDV?

Pozdrawiam

Asia

W tym modelu kamery nie ma możliwości bezpośrednio przegrywania filmów na DVD. USB też odpada bo kamera nie ma gniazda USB. Zostaje tylko karta firewire. Jeszcze jej nie kupiłem i nie wiem jak jakościowo wychodzą filmy - nagrałem próbnie 40 min. filmu co jest mniej ważny i zostawiłem go na kasecie miniDV. Kamera musi poczekać na nagranie czegoś konkretnego to wtedy będe myślał o firewire.

Dzięki za odpowiedź, tak też myślałam.

Na szczęście mam port firewire i pozostanie mi tylko zakup kabelka (widziałam na allegro za ok. 10zł, natomiast kartę+kabelek+oprogramowanie można kupić juz za niecałe 50zł).

Czytałam na innym forum, że żeby przegrać 60min filmu, trzeba mieć na komputerze co najmniej 13GB wolnego dysku (a to w moim przypadku jest jak na razie problemem). I że jeżeli chodzi o jakość filmu, to właśnie przegrywanie z miniDV przez firewire jest najlepsze.

Ostatecznie można też zlecić komuś przegranie filmu z miniDV na DVD - na allegro kosztuje to ok. 2zł za każde 10min filmu.

Asia