Kamera cyfrowa do 1400zł

Witam jaką kamerę polecicie w cenie 1000-1400zł ?

Chodziło głównie o kamerownie amatorskie, jakieś tam imprezki rodzinne itp.

Najlepiej z dyskiem hdd lub na karty pamięci.

Proponuję taką kamerę:

http://allegro.pl/item559669409_panason … rancj.html

za kwotę którą chcesz dać nie kupisz nic porządnego co najwyżej wszechobecne przetworniki 800.000 które pamiętają stare czasy. Różnią się tylko metodą zapisu danych.

Kamera na SD, nie ma mechanizmów ruchomych. 16 GB daje ci 2h obrazu w rozdzielczości HD 1080i a obraz powala jakością, prawie jak Discovery HD. Nie warto oszczędzać bo się zdziwisz jaka jest różnica w obrazach. Przepaść technologiczna.

a coś tańszego ? 1800 to znacznie ponad budżet mogę dołożyć stówke ale nie 400 no i jeszcze karta 16gb też kosztuje :slight_smile:

Rozumiem cię, ale w przedziale cenowym powiedzmy od 600-1500 zł są kamery z przetwornikiem 800k, który został opracowany ze sto lat temu. Obraz na te czasy jest koszmarny. Jedyną nowością w tych kamerach jest sposób zapisu np. mini DVD, HDD lub kartę co nie powoduje wzrostu jakości zapisywanego obrazu.

Dopiero 3xccd lub CMOS w formacie HD lub pseudo HD daje jakość.

Przyzwoitą kamerę poznasz po zoomie do max x12 a standardowo x10.

Kamery z zoomami w okolicach 30,40 to szajs.

przykład możesz czerpać ze mnie. Kupiłem kamerę rok temu samsunga i ją sprzedałem ze stratą.

http://allegro.pl/item550869836_okazja_ … 4_bcm.html

przeanalizowałem sprawę i wydałem kasę na tego Panasonica SD9. Czy było warto? Zły byłem, że wtedy się nie znałem i kupiłem technologię z dawnych lat opakowaną hasełkiem mini DVD.

Jak podłączyłem nową kamerę do TV LCD to zbladłem z wrażenia jak duży postęp dokonał się w tej dziedzinie. W pomieszczeniach co prawda jakość spada bo za mało światła, ale na zewnątrz obraz mnie po prostu powalił.

Jeśli akceptujesz obraz jakościowo jak komunie z przed 15 laty to bierz zwykły model HDD lub kartę - z dala od DVD.

HDD ma jedną wadę - to jednak dysk, a z dyskami wiadomo jak jest, kamera przypadkowo upadnie i posypią się bad sektory. Kamera na kartę jest cichutka pozbawiona wibracji.

Za kartę 16Gb PQI dałem 106 zł SDHC klasy -6 (kingston zbyt często podrabiany, nie ryzykuję)

http://allegro.pl/item531087285_pqi_sdh … zecin.html

Przemyśl sobie na spokojnie bo kasa do wydania nie jest mała a łatwo pomylić się z jej wydaniem…

http://www.allegro.pl/item564843463_jvc … w_24m.html a ta kamera jest ok ?

W pierwszej kolejności o sprzedającym. Gość sprzedaje sprzęt od kilku lat. Jest ze Szczecina. Kupiłem swego czasu u niego aparat i byłem zadowolony, zwłaszcza z ceny, bardzo konkretny sprzedawca.

Jak szukałem kamery dla siebie to pierwsze kroki skierowałem do niego, ale niestety nie miał tego czego szukałem.

JVC GZ-HD10, kamera droższa od tej którą ci proponowałem. Ja kupiłem z tej aukcji.

http://www.allegro.pl/item559669409_pan … rancj.html

warto sprawdzić czemu chce sprzedać za taką cenę:

http://www.allegro.pl/item570897812_pan … ukcja.html

Przypuszczalnie te JVC jest OK.

Wynikowa rozdzielczość mniejsza ale standardowa 1440x1080i czyli z przeplotem.

Inny przetwornik CMOS także dobre rozwiązanie.

Domyślam się, że kusi cię dysk twardy. Zdania nie zmienię :wink: dysk wprowadza nerwową sytuację jeśli chodzi o wstrząsy. Karta jest idealna.

Na tym dysku liczę ze zmieścisz ok 6 godz. zapisu w najwyższej rozdzielczości, inna wg mnie nie wchodzi w grę bo po co kupować dobrą kamerę/aparat żeby później zmniejszać jakość obrazu.

Ja kupiłem 16Gb kartę (pisałem), jak stanieją to dokupię jeszcze - JEŚLI zajdzie taka potrzeba. Teraz mam zapisu 2 godz. i powiem ci, że mi styka. Zwłaszcza jeśli często naciskasz czerwony przycisk rec, bo materiał jest podzielony na te sekwencje które nagrywałeś.

Mam w tej chwili z 25 min materiału w 70 kawałkach, robi się niezły burdel z tym materiałem. Jak nie będę scalał na bieżąco to zatonę w tych sekwencjach. Czym większy nośnik - większy nieporządek.

Teraz dochodzę do wniosku, że jak będę kupować kolejną kartę - to co najwyżej 16, lub zamienię całościowo na 32.

Więcej nie potrzeba, koniec kropka.

Ostatnio byłem w lesie (bez liści) w słoneczną pogodę. Po nagraniu gapiłem się w telewizor LCD jak debil. Za każdym razem jakość mnie powala. Czekam na wiosnę i zieleń.

Jaką byś nie kupił kamerę HD, jakość będzie wg mnie podobna. Może jakieś detale. Bierz pod uwagę użyteczność sprzętu. O jakość zadba renomowana firma. JVS, Panosonic, SONY, Canon.